Zadzwoń 18 540 91 40

O SOLSUM

Dowiedz się więcej o nas

Kilka słów o działalności SOLSUM

Czyli kim jesteśmy?


SOLSUM sp. z o.o. jest wiodącą Polską firmą z ponad 5 letnim doświadczeniem w projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznych. Działamy na obszarze całej Polski. W naszym portfolio już ponad 500 zamontowanych fotowoltaicznych elektrowni sieciowych na terenie Polski.

Instalacje fotowoltaiczne – dla potrzeby domowe, dla firm oraz instytucji samorządowych. Skupiamy się na indywidualnym podejściu i zaproponowaniu najlepszej, jakości komponentów dopasowanych do danej inwestycji.

Magazynowanie energii – zaprojektowanie i montaż największego magazynu energii w Polsce w technologii litowo-jonowej połączony z farmą 200kWp a także kilkanaście innowacyjnych systemów magazynowania zamontowanych w całej Polsce

Elektromobilność – mamy za sobą montaż pierwszych domowych stacji ładowania samochodów elektrycznych (EV) w Polsce, posiadamy kilka samochodów w 100% elektrycznych w naszej flocie, które na codzień testujemy, już ponad 150 tys. przejechanych kilometrów

Pompy ciepła dla zastosowań domowych, zapewniające najwyższe parametry wydajnościowe

Smart City – posiadamy rozwiązania zapewniające niezależność energetyczną i zasilanie energią odnawialną dla wsi i miast

Działalność edukacyjna – ponad 1400 osób przeszkolonych w zakresie energetyki odnawialnej, współpraca z jednostkami badawczymi

Co nas wyróżnia?

  • Tylko oryginalne produkty markowych producentów: norweskich, niemieckich, austriackich i szwajcarskich z naciskiem na jakość i zapewnienie wydajnej pracy instalacji przez min. 25 lat
  • Największe w Polsce doświadczenie z projektami off-grid i ponad 5 letnie doświadczenie z systemami on-grid
  • Innowacyjność
  • Akademia SOLSUM – przekazywanie specjalistycznej wiedzy od 5 lat, już dla ponad 1400 osób
  • Obszar działania – cała Polska

Wizja SOLSUM

Czyli o co walczymy?


Każdy człowiek ma dostęp do czystej energii ze słońca.

Misja SOLSUM

Czyli co robimy, w celu urzeczywistnienia wizji?


Dostarczanie jak najwyższej wartości naszym odbiorcom, poprzez wydajne i ekonomiczne produkty fotowoltaiczne w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną lokalnie oraz globalnie.

SOLSUM w liczbach

Podsumowanie naszej działalności do 2014 roku


infografika_2016_solsum w liczbach

Akredytowany ośrodek szkolenia przez UDT


W Akademii SOLSUM przez 4 lata przeszkoliliśmy ponad 1100 osób. Posiadamy akredytację na prowadzenie szkoleń w celu uzyskania certyfikatu instalatora OZE wydawanego przez UDT.

Certyfikat-UDT

Wdrażamy idee OZE także u siebie


W naszej ofercie są tylko sprawdzone przez nas rozwiązania, nie tylko wdrażamy systemy fotowoltaiczne u naszych klientów ale także stosujemy je w naszej bieżącej działalności.

Jednym z przejawów troski o środowisko jest stosowanie modułów fotowoltaicznych zasilających nasze obiekty.

Nasza wewnętrzna komunikacja firmowa odbywa się w zupełności bez użycia papieru a także tuszu do drukarki. Notatki, które są konieczne do prac projektowych a także dane kontrahentów, raporty i zestawienia mają formę elektroniczną. Podobnie jak faktury proforma, raporty z audytów, zestawienia produktów, plany rozwoju są tworzone bez użycia papieru, co sprawia, że ekologia idzie w parze z ekonomią.

Gospodarka zeroemisyjna to śmiała wizja, jednak nawet najdalsza podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku. W naszej flocie korzystamy z samochodów w 100% elektrycznych jak np. prezentowany poniżej Nissan Leaf. Jeśli też jesteś zainteresowany posiadaniem auta elektrycznego chętnie podzielimy się doświadczeniem w użytkowaniu takiego samochodu.

solsum leaf

Społeczna odpowiedzialność


W SOLSUM działamy w oparciu o koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu, zgodnie z którą wspieramy społeczność lokalną, przyczyniamy się do ochrony środowiska oraz działamy aktywnie wspierając organizacje charytatywne.

W 2014 oraz w 2015r. r. w Piwnicznej-Zdroju odbyły się I i II Otwarte Mistrzostwa Polski w SUP na rzekach. Jednym z głównych sponsorów była nasza firma. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy organizatorom za ciekawą imprezę.
 

Referencje

Czy co o nas mówią klienci?


Wybrane przykłady rekomendacji od naszych klientów:

Certyfikaty

Dbamy o stały rozwój


Nasi Klienci

Solsum: Panele fotowoltaiczne, ogniwa i elektrownie słoneczne, pompy ciepła, samochody elektryczne

Odkryj najlepszą wersję rozwiązań dla siebie

Partnerzy