Zadzwoń 18 540 91 40

O SOLSUM

Dowiedz się więcej o nas

Kilka słów o działalności SOLSUM

Czyli kim jesteśmy?


SOLSUM sp. z o.o. jest wiodącą Polską firmą z ponad 9 letnim doświadczeniem w projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznych/magazynów energii. Działamy na obszarze całej Polski. W naszym portfolio już ponad 1000 zamontowanych i uruchomionych elektrowni fotowoltaicznych na terenie Polski.

Obszary naszej specjalizacji:

Instalacje fotowoltaiczne – dla potrzeby domowe, dla firm oraz instytucji samorządowych. Skupiamy się na indywidualnym podejściu i zaproponowaniu najlepszej, jakości komponentów dopasowanych do danej inwestycji.

Magazynowanie energii – zaprojektowanie i montaż największego magazynu energii w Polsce w technologii litowo-jonowej połączony z farmą 200kWp a także kilkanaście innowacyjnych systemów magazynowania zamontowanych w całej Polsce

Elektromobilność – mamy za sobą montaż pierwszych domowych stacji ładowania samochodów elektrycznych (EV) w Polsce, posiadamy kilka samochodów w 100% elektrycznych w naszej flocie, które na co dzień testujemy, już ponad 400 tys. przejechanych kilometrów autami elektrycznymi.

Pompy ciepła dla zastosowań domowych, zapewniające najwyższe parametry wydajnościowe

Smart City – posiadamy rozwiązania zapewniające niezależność energetyczną i zasilanie energią odnawialną dla wsi i miast

Działalność edukacyjna – ponad 2000 osób przeszkolonych w zakresie energetyki odnawialnej, współpraca z jednostkami badawczymi

Co nas wyróżnia?

  • Tylko oryginalne produkty markowych producentów: norweskich, niemieckich, austriackich i szwajcarskich z naciskiem na jakość i zapewnienie wydajnej pracy instalacji przez min. 25 lat
  • Największe w Polsce doświadczenie z projektami off-grid i ponad 8 letnie doświadczenie z systemami on-grid
  • Innowacyjność
  • Akademia SOLSUM – przekazywanie specjalistycznej wiedzy od 2012r.
  • Obszar działania – cała Polska

Siedziba SOLSUM – w 100% niezależny energetycznie budynek biurowo-produkcyjny oraz laboratorium badawcze. Obiekt w całości zasilany odnawialnymi źródłami energii wraz z systemem magazynowania w technologii litowo-jonowej.

Certyfikaty, nagrody

Dbamy o stały rozwój


Misja SOLSUM

Czyli co robimy, w celu urzeczywistnienia wizji?


Dostarczanie jak najwyższej wartości naszym odbiorcom, poprzez wydajne i ekonomiczne produkty fotowoltaiczne w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną lokalnie oraz globalnie.

SOLSUM w liczbach

Krótkie podsumowanie naszej działalności


Akredytowany ośrodek szkolenia przez UDT


W Akademii SOLSUM przeszkoliliśmy ponad 1800 osób. Posiadamy akredytację na prowadzenie szkoleń w celu uzyskania certyfikatu instalatora OZE wydawanego przez UDT.

Certyfikat-UDT

Wdrażamy rozwiązania OZE także w SOLSUM


Nasze budynki firmowe są zasilane energią z fotowoltaiki, pompą ciepła oraz systemem magazynowania energii. We flocie firmowej SOLSUM są 4 samochody w 100% elektryczne, które ładowane są z szybkiej stacji ładowania w siedzibie firmy w ciagu dnia oraz nocą. W większości energia ładująca samochody pochodzi z instalacji fotowoltaicznych. Nasz budynek firmowy to jedna z pierwszych w europie realizacji budynku biurowo-produkcyjnego w całości zasilanego OZE i dodatkowo niezależnego energetycznie dzięki systemowania magazynowania energii/

Nasza wewnętrzna komunikacja firmowa odbywa się w zupełności bez użycia papieru a także tuszu do drukarki. Notatki, które są konieczne do prac projektowych a także dane kontrahentów, raporty i zestawienia mają formę elektroniczną. Podobnie jak faktury proforma, raporty z audytów, zestawienia produktów, plany rozwoju są tworzone bez użycia papieru, co sprawia, że ekologia idzie w parze z ekonomią.

Gospodarka zeroemisyjna to śmiała wizja, jednak nawet najdalsza podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy wdrożyć rozwiązania OZE w Twojej firmie.

Społeczna odpowiedzialność


W SOLSUM działamy w oparciu o koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu, zgodnie z którą wspieramy społeczność lokalną, przyczyniamy się do ochrony środowiska oraz działamy aktywnie wspierając organizacje charytatywne.

Wspieramy lokalny klub tenisa stołowego Luks Lipie z bogatą tradycją, bo założony w 1986 roku. Jesteśmy ich oficjalnym sponsorem.

 

Lata 2014 – 2015


W 2014 oraz w 2015r. r. w Piwnicznej-Zdroju odbyły się I i II Otwarte Mistrzostwa Polski w SUP na rzekach. Jednym z głównych sponsorów była nasza firma. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy organizatorom za ciekawą imprezę.

Prowadzimy wykłady dla studentów z tematów fotowoltaiki i magazynowania energii (na zdj. AGH w Krakowie).


Referencje

Czy co o nas mówią klienci?


Wybrane przykłady rekomendacji od naszych klientów:

Nasi Klienci

Solsum: Panele fotowoltaiczne, ogniwa i elektrownie słoneczne, pompy ciepła, samochody elektryczne

Odkryj najlepszą wersję rozwiązań dla siebie

Partnerzy

Używam coookies. 🡫