Pompa ciepła – najbardziej komfortowe i oszczędne źródło ogrzewania? Dotacje 30-90%.

Od 19 września br. można w trybie ciągłym składać elektroniczne wnioski do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie związane m.in. z wymianą starego źródła ciepła, jak i zakupem oraz montażem nowych źródeł spełniających wymagania programu. Celem programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Kluczem do sukcesu tego pionierskiego projektu w większej części jest modernizacja układów grzewczych, jak także implikowanie energooszczędnych rozwiązań w nowobudowanych obiektach. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych oraz do osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy. Minimalna kwota dofinansowania w formie dotacji lub pożyczki wynosi 7 tysięcy złotych. Jeżeli koszty realizacji przekraczają maksymalną możliwą kwotę dofinansowania, tj. 53 tysiące złotych, dodatkowe koszty mogą być wspomagane w formie pożyczki. Warto zauważyć, iż wielkość dofinansowania jest ściśle zależna od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy, liczonym zgodnie z metodyką opisaną w instrukcji do wypełniania wniosku (ogólne zasady są podobne jak w przypadku programu 500 + : ) ).

Grupa Kwota miesięcznego dochodu na os w PLN Dotacja (% kosztów kwalifikowanych przewidzianych do wsparcia dotacyjnego Pożyczka (uzupełnienie do wartości dotacji)
I Do 600 Do 90% Do 10%
II 601 – 800 Do 80% Do 20%
III 801 – 1000 Do 70% Do 30%
IV 1001 – 1200 Do 60% Do 40%
V 1201 – 1400 Do 50% Do 50%
VI 1401 – 1600 Do 40% Do 60%
VII Powyżej 1600 Do 30% Do 70%

 

Więcej m.in. na stronach:

http://powietrze.mos.gov.pl/

http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/aktualnosci/

Stosując pompę ciepła powietrze/woda decydujesz się na ciekawą technologię ogrzewania z przyszłością.

Nasze środowisko jest pełne energii. Aby móc je wykorzystywać dla systemu ogrzewania wykorzystuje się coraz częściej i coraz chętniej powietrzne pompy ciepła. Mogą one w łatwy sposób wykorzystać energię zgromadzoną w powietrzu, na dodatek bez żadnych urzędowych pozwoleń czy kosztownych przedsięwzięć budowlanych (jak odwiert czy układanie kolektorów ziemnych).

Pompy powietrze/woda pobierają energię bezpośrednio z powietrza i pozwalają realizować w wygodny sposób ogrzewanie pomieszczeń i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. W ten sposób pozyskiwane jest więcej energii ze środowiska, niż jest to potrzebne do pracy pompy ciepła. Zasadę działania pompy ciepła można zobaczyć w tym filmie:

 

 

Nowoczesna technologia jak sprężarka ZUBADAN INVERTER zapewnia maksymalnie wydajną pracę także w trudnych warunkach klimatycznych. Ta wyjątkowa na skalę światową zaleta czyni powietrzno-wodne pompy ciepła ECODAN absolutnie niezawodnym rozwiązaniem o prawie nieograniczonym spektrum zastosowania, zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Decydującym aspektem dla przeprowadzenia skutecznej pod względem energetycznym modernizacji jest prawidłowy dobór źródła ciepła, czyli indywidualny projekt dla danego budynku. Najlepszym wyborem dostępnym obecnie na rynku są pompy ciepła ECODAN z opatentowaną technologią inwerterową Zubadan, które są w stanie dostarczyć 100% znamionowej wydajności grzewczej w temperaturze do -15 °C i podgrzewie wody do wartości 48 °C w tejże temperaturze zewnętrznej.

Wykres obrazujący możliwość utrzymania temperatury wody bez udziału grzałek elektrycznych w zależności od temperatury zewnętrznej powietrza.

Opatentowana technologia Zubadan Inverter stanowi aktualnie optimum w technologii powietrzno-wodnych pomp ciepła. Nawet w temperaturze -28 °C urządzenie Zubadan pozwala się niezawodnie i wydajnie użytkować. I dalej działa! Znaczy to, że przewymiarowanie systemu jako bufor bezpieczeństwa dla typu ogrzewania jest dzięki technologii Zubadan zbędne!

 

Mono- i biwalentne źródło

Podczas renowacji większych budynków mieszkalnych (jak np. pensjonaty, obiekty wielorodzinne, obiekty użyteczności publicznej itd.) coraz częściej rozpatruje się kwestię wymiany starego typu systemu ogrzewania na tańszy w eksploatacji i bardziej ekologiczny. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na zalety pomp ciepła ECODAN. Ich szeroki zakres pracy pozwala dostosować je do zastanych warunków i mogą one być używane jako źródło monowalentne lub biwalentne. Regulator tych pomp jest tak zaawansowany i zaprojektowany, aby można było go zintegrować z istniejącym źródłem ciepła.

Jednakże jeśli planujemy zrezygnować ze starego źródła ciepła, należy już na etapie wyboru pompy ciepła zwrócić uwagę, by w przyszłości była ona w stanie wyprodukować odpowiednio dużą ilość ciepła do grzania i do realizacji podgrzewu CWU. Wybór pompy ciepła jako jedynego źródła ciepła pozwala także na eliminację dodatkowych kosztów związanych z opłatami przesyłowymi, za licznik, czy konieczność wykonywania corocznych odpłatnych przeglądów kominiarskich.

Pompy ciepła idealnie współpracują z ogrzewaniem niskotemperaturowym np. podłogówka, klimakonwektory co nie oznacza, że nie będą działać gdy w domu są tradycyjne grzejniki. Wysokie temperatury zasilania rzędu 60oC sprawią, że pompy ciepła z oferty SOLSUM uzyskują rewelacyjne wskaźniki efektywności także w połączeniu z typowymi grzejnikami. W związku z tym pompa ciepła jest także najlepszym wyborem w przypadku modernizacji.

Współpraca z fotowoltaiką

Niesamowicie atrakcyjną zaletą powietrznych pomp ciepła ECODAN zasilanych energią elektryczną jest możliwość skonfigurowania ich pracy z instalacją fotowoltaiczną! Dzięki takiej możliwości w tani i ekologiczny sposób uzyskujemy energię elektryczną do zasilania pompy ciepła z bezpłatnej energii ze słońca. W ten sposób pompy ECODAN działają jeszcze efektywniej, bo w sprzyjających warunkach nie potrzebują energii elektrycznej z sieci. Zasługują one dzięki temu na etykietę SG Ready (Smart-Grid-Ready). Dodatkowo rozliczenie energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznej na zasadzie tzw. opustów pozwala nadwyżki produkcji z miesięcy letnich wykorzystywać zimą. Prosument ma 365 dni na odbiór 80% nadwyżek wpuszczonych do sieci bezpłatnie.

Komfort

Podstawowy sterownik pozwala na niezależne wysterowanie dwoma strefami grzewczymi. Prócz nastaw indywidualnych automatyka powietrznych pomp ciepła ECODAN uzbrojona jest także w funkcję autoadaptacji, która pozwala precyzyjnie i ekonomicznie dostosować pracę pompy ciepła do istniejących warunków. W zależności od dobowych rozbiorów CWU oraz zapotrzebowania na ciepło, pompa dzięki zaawansowanym algorytmom potrafi samodzielnie przewidzieć  kiedy i z jaką mocą powinna się uruchomić (i/lub wystartować źródło biwalentne, np. piec gazowy) aby wyprodukować odpowiednio dużą ilość ciepła na czas! Systemem grzewczym można wysterować nie tylko za pomocą głównego regulatora, ale także bezprzewodowego zadajnika. Pilot przejmuje ustawienia zadanych temperatur i może wybierać tryb pracy spośród opcji trybu dziennego, obniżenia temperatury lub trybu programowanego. Uruchomić ogrzewanie lub skontrolować stan roboczy można także z poziomu aplikacji MELCloud praktycznie z każdego miejsca na świecie. Jako uzupełnienie klasycznego regulatora ogrzewania umożliwia ona wygodne wysterowanie pompą ciepła z poziomu komputera, tabletu, smartfona czy za pomocą narzędzia „Alexa”.

Jeden za wszystkich

W przeciwieństwie do typowych źródeł ciepła (piece gazowe, piece na pellet, kominki z płaszczem wodnym itp.) powietrzna pompa ciepła ECODAN ma jedną, decydującą zaletę. Prócz realizowania procesu grzania wnętrza i ogrzewania CWU podnośni komfort życia także latem także do schładzania powietrza bez konieczności instalacji klimatyzacji!

5 lat gwarancji dla maksymalnego bezpieczeństwa kosztów

Nasza pewność względem zalet naszych produktów przejawia się także w tym, że udzielamy  5-letniej gwarancji na produkty z serii ECODAN. Dodatkowo, dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa klienta końcowego, utrzymujemy pełen stan części zamiennych dla sprzętów produkowanych do 10 lat po zakończeniu produkcji danej serii. Dodatkowo doskonale przeszkoleni fachowcy, firmy partnerskie Mitsubishi Electric, świetnie znają produkt i wiedzą, gdzie ustawić pompę i jakie nastawy jej zadać, aby działała jak najlepiej i w sposób jak najbardziej ekonomiczny.

 

Realizacje SOLSUM (kliknij na zdjęcie poniżej aby powiększyć):

 

Zapraszamy do współpracy! : )

SOLSUM sp. z o.o. – projektant, generalny wykonawca i oficjalny dystrybutor pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych, realizuje instalacje na terenie całej Polski.

Pozyskujemy także dotację na pompy ciepła z programu Czyste Powietrze i innych źródeł.

 

solsum.pl

biuro@solsum.pl

tel. 665 778 500

 

 

 

Powiązane artykuły
0

    Więcej komentarzy
Zapisz się!
  • zapisanych: 1677

Newsletter

Solsum

Dołączając do grona subskrybentów naszego bloga zyskujesz:

  • Wartościowe treści
  • Zniżki na nasze produkty
  • Nowości z tematyki OZE
Używam coookies. 🡫