Mój Prąd start już niebawem.

Okazuje się, że z dotacji na fotowoltaikę z nowej edycji Mojego Prądu będą mogli skorzystać także prosumenci, którzy poniosą wydatki związane z taką inwestycją przed uruchomieniem nowego naboru.

Kluczowa w tym kontekście ma być data 31 stycznia 2020 r. Instalację fotowoltaiczną, w przypadku której wydatki zostały poniesione po tym terminie, będzie można zgłosić do nowej edycji Mojego Prądu w celu otrzymania dofinansowania.

– Program będzie finansowany ze środków unijnych z instrumentu, w którym koszty kwalifikowane stanowią wydatki poniesione w okresie od dnia 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2023 r. zatem wnioskodawcy, którzy zakupili instalację przed ogłoszeniem naboru, ale po 31 stycznia 2020 r., będą mogli skorzystać z dofinansowania po spełnieniu innych warunków określonych w programie – informuje Donata Bieniecka-Popardowska z Narodowego Funduszu.

– Finansowane będą projekty zakończone, tzn. zapłacone i podłączone do sieci OSD. Zatem pracujemy nad utrzymaniem zależności, iż początek okresu kwalifikowalności będzie również datą graniczną przyłączenia się do sieci OSD. Przedstawione założenia będą podlegały akceptacji komitetu monitorującego fundusze unijne – dodaje kierownik Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej NFOŚiGW.

Powiązane artykuły
0

    Więcej komentarzy
Zapisz się!
  • zapisanych: 1677

Newsletter

Solsum

Dołączając do grona subskrybentów naszego bloga zyskujesz:

  • Wartościowe treści
  • Zniżki na nasze produkty
  • Nowości z tematyki OZE
Używam coookies. 🡫