Zadzwoń 18 540 91 40

Wybierz zestaw PV

Rozwiązania dla domu

SOLSUM PRO – moc szyta na miarę

Zestaw do zasilania domów - większa wydajność i szybszy zwrot z inwestycji dzięki optymalizacji uzysków


SOLSUM PRO to domowa elektrownia fotowoltaiczna podłączona do sieci dla zapewnienia zasilania domu w energię elektryczną przez cały rok. Każda instalacja fotowoltaiczna jest inna i każda jest projektowana ze szczególną starannością. SOLSUM PRO to wydajne zestawy oparte o wieloletnie doświadczenie w zakresie doboru urządzeń zapewniając wydłużoną gwarancję, mniejsze spadki mocy i wzrost wydajności w słabym nasłonecznieniu.

Wysokiej klasy moduł

Wielokrotnie nagradzany moduł


 

832472

 

1. Ogniwa pokryte warstwą PERC

PERC, czyli pasywacja tylnej ścianki ogniwa (Passivated Emitter Rear Cell skrót PERC).

Moduły fotowoltaiczne wykonane w technologii krzemu polikrystalicznego, wykorzystujące technologię pasywacji tylnej ścianki ogniwa, posiadają większą wydajność modułu przez zwiększenie skuteczności absorpcji promieniowania słonecznego. Spodnia pasywacja sprawia, że przechodzące przez ogniwo światło słoneczne w zakresie fali od 1000 do 1180 nm odbija się od tylnej warstwy refleksyjnej kierując fotony z powrotem do ogniwa. W ten sposób promieniowanie, które przy standardowych ogniwach jest utracone w przypadku zastosowania ogniw ze spodnią pasywacją staje się dodatkowym źródłem energii elektrycznej. Dodatkowo warstwa PERC powoduje obniżenie temperatury pracującego ogniwa (jak wiadomo wysoka temperatura ogniw fotowoltaicznych obniża produkcję energii).
Dzięki tej technologii moduł osiąga większe uzyski energetyczne ze względu na bardziej efektywną absorpcję promieniowania słonecznego.

Slide 1

Film prezentujący tą technologię:

Miarą oceny modułów fotowoltaicznych firmy REC są także wyniki badań niezależnego laboratorium przeprowadzone w Aachen w Niemczech. Przedmiotem badań był pomiar charakterystyki prąd/napięcie (IV) na wyjściu modułu. Przeciętnie moduły polikrystaliczne REC generowały więcej energii elektrycznej niż każdy z 45 modułów innych producentów poddanych testom. Produkty REC przewyższały parametrami 45 różnych innych typów modułów w tej samej technologii, cienkowarstwych oraz monokrystalicznych.

tp

2. Podział modułu na 2 sekcje

Przy standardowych modułach nawet przy niewielkim zacienieniu części lub całość modułu przestaje pracować. W najlepszym przypadku nie pracuje 33,3% modułu a w najgorszym w zależności jak pada cień nie działa nawet cały moduł. W modułach Twin Peak zastosowano podział modułu na 2 części co powoduje, że w przypadku gdy cień pada na część modułu np. poprzez liść czy komin moduł REC Twin Peak osiąga o 16,6% wyższy uzysk energii (rys. poniżej):

liśc

Standardowy moduł                                                                                  REC Twin Peak

a w przypadku zacienienia dolnej powierzchni modułu np. poprzez śnieg lub zbyt blisko zamontowany kolejny rząd Twin Peak osiąga o 50% większą produkcję niż standardowy panel (rys. poniżej)

twin peak

Dzięki zastosowaniu takiego podziału moduł fotowoltaiczny osiąga wyższe uzyski energetyczne a także daje to możliwość projektowania modułów w miejscach, gdzie występują częściowe zacienienia np. poprzez anteny/maszty, a nie ma innej możliwości posadowienia modułów.

3. 120 ogniw zamiast 60 z tej samej powierzchni modułu

Laserowe przecięcie na pół standardowych ogniw spowodowało, że zamiast 60 ogniw mamy 120 ogniw, przez co otrzymujemy zmniejszenie wewnętrznej rezystancji ogniw, większą moc wyjściową oraz poprawą osiągów w różnych warunkach nasłonecznienia a także zwiększenie wytrzymałości ogniw m.in. na mikropęknięcia.

twinpeak_silver_top_1 (1)

Warto także podkreślić, że moduły REC ponad dwukrotnie przewyższają standardy testowe IEC i są poddawane najbardziej rygorystycznym kontrolom jakości.

rec_video__seq02 (1)

Powyżej: Testy wielokrotnego obciążenia, którym poddawany jest moduł

rec_video__seq01_v2-1_0 (1)

Powyżej: Badanie uderzenia gradu jest to test, który sprawdza czy panel fotowoltaiczny jest w stanie wytrzymać uderzenie gradu w temperaturze ~ 4 ° C. (Hail impact test).

4. Cztery busbary

Na każdym ogniwie znajdują się cienkie szyny 9z ang. busbars), przez które przepływa prąd. Zastosowanie 4 szyn zamiast 3 jak w standardowych modułach pozwala skrócić drogę, jaką musi przebyć elektron a także zmniejsza opór wewnętrzny i umożliwia lepszy przepływ prądu. Poprzez możliwość zastosowania cieńszych ścieżek zmniejsza się ponadto zakrycie ogniwa. Dodatkowa zaleta to zwiększenie wytrzymałości mechanicznej modułu m.in. na śnieg i wiatr.

Poniżej wizualizacja przepływu i wyłapywania elektronów: Po lewej standardowe ogniwo, po prawej REC Twin Peak. 

PERC

 bus bars

5. Rozdzielenie junction-box’a

Kolejna innowacja norweskich inżynierów to rozdzielenie puszki przyłączeniowej na 3 części (zdjęcie tylnej ściany modułu poniżej). W standardowych modułach montuje się jedną puszkę przyłączeniową. Dzięki rozwiązaniu zastosowanemu w modułach Twin Peak obniżono temperaturę przewodów, poprawiono chłodzenie diód by-pass oraz zmniejszono awaryjności tych komponentów.

REC-TwinPeak-Series-Solar-Panel-Portrait-Back

6. Nagrody

W trakcie największych i najbardziej prestiżowych targów branży PV na świecie INTERSOLAR w Monachium firma REC wygrała rywalizację z innymi największymi światowymi firmami z branży PV zdobywając uznanie i  I Miejsce w kategorii „Photovoltaics” za produkty z serii TwinPeak.

REC_TwinPeak

REC jest wiodącą firmą europejską na rynku paneli słonecznych, obchodzącą w 2016 roku 20-lecie działalności. Dzięki zintegrowanej produkcji polisilikonu, płytek, ogniw i paneli słonecznych oraz dostarczaniu rozwiązań „pod klucz” REC pomaga w zaspokojeniu rosnących światowych potrzeb energetycznych. Założona w roku 1996, REC jest spółką należącą do Bluestar Elkem, z siedzibą w Norwegii i centralą operacyjną w Singapurze. Rok 2015 REC podsumowała zatrudniając 2.000 pracowników na całym świecie, posiadając zdolność produkcyjną rzędu 1,3 GW oraz generując przychody w wysokości 755 milionów USD.

karta katalogowa modułu REC Twin Peak

Oficjalnym dystrybutorem modułów REC Group w tym serii Twin Peak w Polsce jest SOLSUM sp. z o.o. 

Zalety systemu fotowoltaicznego SOLSUM

Wydajniejszy niż dotychczas


Profesjonalny montaż

Nasz zespół to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w zakresie energetyki i fotowoltaiki z sukcesem realizujący wymagające projekty – nie jednokrotnie jako pierwsi w Polsce. Po montażu i konfiguracji przeprowadzamy także uzgodnienia z lokalnym operatorem w celu spełnienia wymagań i możliwości przyłączenia do sieci.

Indywidualny projekt

SOLSUM PRO to zestaw projektowany na miarę – jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o rozwiązania ale bezkompromisowi w sprawach jakości. Wiemy także jak ważna jest wydajność, dlatego by Twoja elektrownia pracowała jak najlepiej konieczny jest indywidualny i przemyślany projekt, który obejmuje mi.in. dobór i konfigurację prądowo-napięciową instalacji, dokładne obliczenia uzysków i stopy zwrotu i projekt zagospodarowania połaci dachowych z analizą zacienienia. Tylko profesjonalnie zaprojektowana instalacja to bezpieczeństwo pracy i maksymalna wydajność przez cały okres eksploatacyjny.

Bezzwrotna dotacja 40%

Jeśli planujesz żyć eko, oszczędzać i dbać o najbliższe otoczenie na domową elektrownię fotowoltaiczną pozyskamy 40% bezzwrotnej dotacji. Formalności i obsługa całej inwestycji z dofinansowaniem to nasza specjalność.

Kompleksowa obsługa

Cenimy Twój czas, dlatego formalności związane z projektowaniem, finansowaniem, wykonawstwem i odbiorami warto zlecić profesjonalistom, którzy zadbają o każdy aspekt projektu od  początku do końca. Dbamy o każdy etap aby zapewnić jakość i sprawną obsługę inwestycji a także szybki zwrot z inwestycji – dlatego jesteśmy wiodącą firmą w branży.

Więcej oszczędności

Jeśli za energię elektryczną płacisz więcej niż 100zł miesięcznie to system fotowoltaiczny pozwoli na znaczne oszczędności na rachunkach za prąd. Cena tradycyjnej energii rok do roku będzie rosnąć – to fakt zatem montując zestaw fotowoltaiczny już teraz i wykorzystując energię na własne potrzeby oszczędzasz od pierwszego dnia aż przez 30 lat. Okres zwrotu z inwestycji to 5-6 lat a suma oszczędności przy 25 latach z domowej instalacji fotowoltaicznej to ok. 215 000zł uwzględniając wzrost cen energii.

Więcej energii z każdego modułu

Panele słoneczne stosowane w naszych instalacjach dostarczają energii więcej mocy z każdego metra kwadratowego ze względu na kilka ulepszeń konstrukcyjnych. Wprowadzenie trzech szyn w celu poprawy kontaktu między ogniwem co polepsza przepływ elektryczny zwiększając moc ogniwa oraz redukuje straty związane z przepływem prądu.

Gwarancja 25 lat

Inwestycja w SOLSUM PRO to inwestycja na lata. Czas pracy tej elektrowni to ok. 25-30 lat. W celu zapewnia spokoju gwarancja wynosi 25 lat na uzyski energetyczne.

Moduł w srebrnej ramce z dbałością o każdy szczegół

Połączenie szkła aluminium i krzemu


Srebrna ramka z anodowanego aluminium w celu zapewnienia maksymalnej odporności na warunki atmosferyczne. Moc zamknięta w pięknej oprawie.

solar module

Jak działa domowa instalacja fotowoltaiczna SOLSUM PRO?

Wideo prezentujące jak prosto czerpać energię ze słońca


Elastyczność w zakresie konstrukcji – projektowany dla każdego typu powierzchni dachowej

Do najtrudniejszych zastosowań


Dzięki niezależnym punktom śledzenia mocy system można montować na połaciach o różnych stopniu nachylenia co nie wpłynie negatywnie na ogólną efektywność pracy instalacji.

Seria falowników dla domowych elektrowni

Zaprojektowane z myślą o trwałości


TRIO

 

 

Trójfazowa rodzina falowników ABB to pełen zakres wysoko wydajnych urządzeń o 25 letniej żywotności.

System mocowania do każdego typu dachu

System mocowania z 10 letnią gwarancją


1dach-dachowka-tumb

2dach-blacha-tumb

Dlaczego SOLSUM?

  • Wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów fotowoltaicznych od projektowania po serwis
  • Sprawdzona firma – zaufało nam tysiące klientów w Polsce
  • Tylko w 100% oryginalne produkty gwarantujące szybki zwrot z inwestycji i wysoką jakość uzysków
  • Kompleksowa obsługa inwestycji
  • Obszar działania obejmuje całą Polskę
Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Klienci o nas:

“Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie”

Stanisław – właściciel instalacji o mocy 8,58kWp Ludźmierz

“Rekomendujemy firmę SOLSUM sp. z o.o. jako solidną, wiarygodną”

Piotr Sroka, Dyrektor Zakładu WABCO POLSKA, Wrocław

Formularz instalacji

Otrzymaj kompleksowe wsparcie Twojej inwestycji


Dane kontaktowe

Lokalizacja planowanej inwestycji (podaj adres jeśli jest inny niż w danych kontaktowych)

Status projektu

Załączniki (szkice, zdjęcia terenu, mapki itp.)

Szczegóły projektu, komentarze

Używam coookies. 🡫