Zadzwoń 18 540 91 40

Wybierz zestaw PV

Rozwiązania dla domu

SOLSUM MAX EVO – zestaw z magazynowaniem energii

Maksymalna niezależność energetyczna i finansowa wtedy gdy tego potrzebujesz


Wybór systemu magazynowania energii to mądra inwestycji, która sprawia, że ​​gospodarstwo domowe jest w coraz większym stopniu niezależne od sieci publicznej i operatorów energetycznych, oszczędza to także zasoby kopalne i pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię. System fotowoltaiczny SOLSUM MAX EVO to zestaw, który pozwala na produkcję własnej energii, jej optymalne wykorzystanie i przechowywanie jest też nowa generacja wyjątkowo popularnych zestawów SOLSUM MAX. Nowa generacja zapewnia większą gęstość energii, łatwiejsze możliwości rozbudowy, wyższą sprawność, znacznie szybszy czas przełączania w trybie sieć-wyspa a także unikalny design.

Inteligentne zarządzenie i przechowywanie energii


Energia słoneczna jest czystym rozwiązaniem. Moduły słoneczne w systemie PV mogą wykorzystywać  nieograniczoną energię słońca i przekształcać ją w prąd za pomocą układu falowników. Jednak standardowe gospodarstwo domowe może korzystać z części wytworzonej energii słonecznej bezpośrednio, co oznacza że, własne zużycie to ok. 40%. Pozostała nadwyżka energii słonecznej jest najczęściej oddawana do sieci bądź wykorzystywana do podgrzewania CWU.

Do prywatnych domów i małych firm, optymalizacja zużycia jest obecnie znacznie bardziej opłacalna niż tylko oddawanie energii do sieci.
Lepiej zatem przechowywać nadwyżki energii słonecznej i używać je przez całą dobę. Ponadto system magazynowania energii stanowi awaryjne źródło zasilania w przypadku awarii sieci publicznej.

Możesz zatem zwiększyć swoją samowystarczalność i autonomiczność stosując innowacyjne ale i sprawdzone rozwiązania.

flexibel

Jak działa system magazynowania energii w domu?

Inteligentne wykorzystanie energii


Poniżej wykres prezentujący jak w typowy dzień działa system magazynowania energii w domu:

1. Jeśli akumulator jest rozładowany przed wschodem słońca, energia jest pobierana z sieci.
2. O wschodzie słońca system przełącza się na własne zużycie generowane z energii słonecznej.
3. Jeśli wystarczająca ilość energii słonecznej jest produkowana na potrzeby domowych urządzeń, rozpoczyna się jednocześnie ładowanie baterii.
4. Jeśli pojawi się bardzo duże zachmurzenie lub coś zacieni moduły system dobiera potrzebną energię z akumulatorów.
5. Gdy niebo się oczyści, dom jest nadal zasilany z fotowoltaiki a bateria jest dalej ładowana przy użyciu nadmiaru produkcji energii słonecznej.
6. Jeśli bateria jest w pełni naładowana, dodatkowa energia z fotowoltaiki jest oddawana do sieci. Jest też możliwość zasilana pompy ciepła w celu przygotowania ciepłej wody użytkowej lub pompy ciepła do centralnego ogrzewania.
7. Kiedy słońce zachodzi, SOLSUM MAX dostarcza energii z akumulatorów i zasila cały dom, również samochód elektryczny.

Innowacyjny system magazynowania

Gwarantowana niezależność i bezpieczeństwo


Przyjazna dla środowiska i najtańsza własna energia generowana na własnym dachu lub w ogrodzenie służy do zasilania urządzeń elektrycznych i odbiorników bezpośrednio w domu lub jest przechowywana do późniejszego wykorzystania. Możesz sprzątać, oglądać telewizor robić pranie, oświetlać cały dom lub korzystać z Internetu a także zasilać pozostałe urządzenia nawet w nocy wykorzystując moc słońca i oszczędzać pieniądze poprzez unikanie wysokich cen energii elektrycznej teraz jak również wzrostu tych cen w przyszłości. W przypadku awarii sieci posiadasz własne zasilanie z akumulatorów z możliwością współpracy z agregatem.

schemat1SOLSUM_SMA_SI

Innowacyjny system magazynowania o żywotności powyżej 20 lat SOLSUM Li-ion


Akumulatory litowo-jonowe są wiodącą technologią magazynowania energii. Do głównych zalet ogniw Li-ion możemy zaliczyć bardzo małą wagę i małą objętość ogniw, wysokie napięcie jednostkowe, absolutny brak efektu pamięciowego, dużą gęstość energii, długą żywotność oraz niski stopień samorozładowania. Technologia ta pozwala na skumulowanie dwa razy więcej energii niż w akumulatorach NiMH o tym samym ciężarze i wielkości. Ponadto ogniwa
Li-ion są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego w porównaniu z ogniwami Ni-Cd czy Ni-Mh. Akumulatory LiFePO stosowane są powszechnie do nowoczesnego sprzętu elektronicznego i jak najbardziej znajdują swoje zastosowanie w systemach magazynowania dedykowanych dla instalacji fotowoltaicznych. Jak zbudowane jest ogniwo bateryjne?

struktura ogniw

Cele litowo-jonowe zbudowane są w kształcie plastra (komórki), które są szczelnie zamknięte przez folię laminowaną. Ze względu na dużą powierzchnię styku, komórki wykazują doskonałe rozproszenie ciepła, natomiast z uwagi na prostą i zwartą konstrukcję zapewniają wysoki stopień swobody projektowania dowolnych pojemności akumulatorów.

Baterie spełniają a nawet znacznie przewyższają wymogi programów dotacji  dotyczące systemów magazynowania energii  z instalacji fotowoltaicznych.

Ogniwa (komórki) SOL zbudowane są z katody, którą wytwarza się przez powlekanie manganianu litu na foli aluminiowej i anody wytwarzanej przez powlekanie materiału węglowego na folii miedzianej. Anoda i katoda są ułożone na przemian z separatorem, a następnie określona ilość tak zaprojektowanych warstw jest szczelnie zamykana za pomocą folii laminowanej. Tak zbudowane ogniwa charakteryzują się znaczącym obszarem powierzchni proporcjonalny do zastosowanych wielkości i kształtów arkuszy foli miedzianej i aluminiowej. Konstrukcja ogniwa sprzyja dobremu rozpraszaniu ciepła i pozwala w ten sposób na swobodę w projektowaniu ostatecznego kształtu baterii. Cecha ta jest szczególnie istotna, gdy w małej objętości chcemy upakować znaczną moc  baterii. Ogniwa SOL charakteryzują się wysoką  wydajnością oraz dużą ilością cykli ładowania wynosząca 6000 cykli, przy rozładowaniu do 80%. Przy zastosowaniu baterii litowo-jonowych opartych na budowie  ogniw  SOL można budować systemy magazynowania o napięciu znamionowym np.  48 V.

            Specyfikacja techniczna  ogniwa  SOL

Parametry/Model Ogniwo SOL
Typ ogniwa laminat
Technologia litowo -jonowa
Ilość cykli przy 80%  6000
Materiał anody grafit
Pojemność znamionowa (0.3C) 33,1 Ah
Średnie napięcie ogniwa 3,8 V
Wymiary (DxSxG) 11,417 “(290 mm) x 8,504 “(216 mm) x 0,2795 “(7.1mm)
Waga 1,7624 kg (799 g)

ogniwo2

Specyfikacja techniczna  modułu baterii  Solsum li-ion 4C:

Parametry/Model Bateria Solsum li-ion 4C
Liczba komórek (ogniw) 4 sztuki
Budowa dwie pary równolegle w serii
Napięcie znamionowe modułu baterii 7,6 V
Wymiary (DxSxG) 11,9291 “(303 mm) x 8,7795 “(223 mm) x 1,3779 “(35 mm)
Waga 8,3775 kg (3,8 KGS)
Wyjście sygnału M6 nakrętka
Napięcie na zaciskach wykrywania M4 Nakrętka
Mocowanie średnica otworu 0,3582 moduł “(9,1 mm)
Gęstość energii 140 Wh / kg
Gęstość mocy 2,5 kW / kg
Certyfikaty Dostępne na życzenie

Wysoka stabilność manganianu litu na katodzie i zastosowanie lekkiej, kompaktowej, laminowanej struktury komórkowej z dobrym rozproszeniem ciepła w ogniwach li-ion A1ES24C  przekłada się na  wysoką stabilność i wydajność energetyczną  akumulatorów  Solsum li-ion 4C. Wydajność energetyczna dla wyżej wymienionych akumulatorów wykonanych w technologii
li-ion zostały potwierdzone w badaniach określonych certyfikatem UL1642 dotyczących zasad bezpieczeństwa i wydajność baterii li-ion. Akumulatory litowo-jonowy Solsum li-ion 4C umożliwiają indywidualną optymalizację w konfiguracji wielkości pojemności banku akumulatorowego i jego kosztów. Zalecany zakres temperatury pracy  dla baterii mieści się w przedziale od  0° + 45°C, przy wilgotności  od 10 do 90 %.

Pojemność akumulatorów  w okresie  eksploatacji do 10 lat  zgodnie z zaleceniami producenta nie zmniejszają swojej pojemności poniżej 70% wartości początkowej, a żywotność baterii szacowana jest na 20 lat eksploatacji.

Bądź niezależny, oszczędzaj pieniądze


Rozważmy typowe gospodarstwo domowe:
Rodzice pracują, dzieci w wieku szkolnym. Rodzina mieszka w swoim własnym domu i zużywa około 4500 kWh energii rocznie. Dostępna powierzchnia dachu pozwala zainstalować 5 kWp instalacji.
Bezpośredni pobór energii jest stosunkowo mały. Powoduje to około 20% bezpośredniej konsumpcji i ok. 28% niezależność od sieci (samowystarczalności). Nadmiar energii (80%) jest oddawany do sieci.
W tym przypadku jest wiele do zyskania. Jeśli nadmiar energii może być użyty w domu zamiast oddawania do sieci, zyskujemy dodatkowe oszczędności z tytułu mniejszych rachunków za energię. A ceny energii rosną więc i  oszczędności będą tylko iść w górę.
Dodanie funkcji magazynowania do instalacji PV, pozwala na przechowywanie nadwyżek produkcji energii i zużywania ich w nocy a w razie awarii sieci publicznej pozwala na zapewnienie normalnego zasilania odbiornikom.

Jeśli funkcja zarządzania energią SOLSUM MAX EVO jest włączona, jak również energia jest zużywana na własne potrzeby – można osiągnąć samowystarczalność do 90%.

Charakterystyka:

 • Technologia Li-ion akumulatorów – najwyższy poziom bezpieczeństwa, żywotność akumulatorów 25 lat przy pracy cyklicznej, w 100% szczelna obudowa, możliwość rozszerzenia baterii· W zestawie jako: System hybrydowy, ładuje baterię z źródła AC i/lub DC,
 • Odbiorniki (obciążenie) zasilane przez trzy zintegrowane dwukierunkowe falowniki (system 3-fazowy) do 12kW ewentualne niedobory pobierane z sieci
 • Zasilanie trójfazowe w trybie on-grid (sieciowym) lub off-grid (wyspowym)
 • Przyłączenie równoległe do sieci i możliwość współpracy z agregatem oraz falownikami sieciowymi
 • Możliwość podłączenia ładowarki do samochodów elektrycznych i ładowania samochodu tylko ze słońca
 • Możliwość ładowania akumulatorów nocnej taryfie
 • i wiele wiele innych pożytecznych funkcjonalności

Przewaga dzięki magazynowaniu energii

Magazynuj więcej dzięki innowacji


Akumulatory to kluczowa część systemu wyspowego (off-grid) lub hybrydowego dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do ich jakości i doboru. Projektowane przez nas akumulatory posiadają żywotność do 25 lat i ponad 6000 cykli ładowania.

Charakterystyka pracy baterii w układzie solarnym jest zupełnie inna niż klasycznej baterii stacjonarnej do pracy rezerwowej. W układzie solarnym bateria stanowi magazyn energii wykorzystywany w nocy przy braku zasilania ze strony paneli fotowoltaicznych. Stąd w praktyce jest to praca cykliczna z ładowaniem w ciągu dnia i rozładowaniem w nocy. Wyniki badań laboratoryjnych, poparte wieloletnim doświadczeniem eksploatacyjnym dowodzą, że w trybie cyklicznym najlepiej pracują ogniwa z zawartością antymonu w rdzeniu płyty dodatniej na poziomie 6% lub różnego typu baterie ogniw litowo-jonowych. W naszej ofercie znajdują sie:

 • Najnowszej generacji baterie – najwyższy poziom bezpieczeństwa z użyteczną pojemnością 8,5
 • Skalowanie do 66kWh
 • Hybrydowy (dwa źródła) ładowanie akumulatora od źródeł AC i DC (moduły PV + sieć publiczna np. w nocy)
 • Brak kobaltu – maksymalne bezpieczeństwo
 • Czas przełączania poniżej 10 milisekund w razie awarii sieci
 • Obciążenie jest zasilane przez trzy zintegrowanego dwukierunkowego falowniki
 • System trójfazowy w trybie w On-/Off-grid (przy pracy zarówno równolegle z siecią jak i z baterii)
 • Praca równolegle z siecią publiczną jak i samodzielnie bez sieci
 • Możliwość podłączenia dodatkowych generatorów w przyszłości (wiatrak, biomasa itp.)
 • Ładowanie baterii w przypadku awarii zasilania przez system PV
 • System zupełnie bezobsługowy
 • Możliwość posadowienia w dowolnym miejscu (nie gazuje, nie wydziela zapachów)
 • Kontrola przez ekran dotykowy jak i zdalnie
 • 10 lat gwarancji
 • Żywotność akumulatorów do 25 lat
 • SOLSUM to ponad 8 lat doświadczenia w projektowaniu, konfiguracji i montażu systemów magazynowania

sma storage

Intuicyjny monitoring online

Pełna kontrola


Natychmiast po instalacji systemu SOLSUM MAX EVO, instalator może podłączyć urządzenie do portalu  i zarejestrować jako nowy system. Następnie można łatwo uzyskać dostęp do najważniejszych parametrów systemu, porównać i zarządzać danymi. Dostęp poprzez aplikację na smartfona/tablet/komputer.

Możesz zobaczyć wszystkie ważne dane z systemu na stronie internetowej lub na smartfonie m.in.:

 • Wykresy produkcji prądu, zużycia, ładowania baterii
 • Stopień naładowania baterii
 • Wybory trybów pracy systemu
 • Całkowita wygenerowana energia za dzień, miesiąc lub rok
 • Komunikaty serwisowe z systemu
 • Powiadomienia i status pracy systemu
 • Łączne oszczędności
 • Backup – własne zasilane w sytuacji zapasowej
 • Konsumpcja własna- ilość energii elektrycznej zużywanej na własne potrzeby

Kilka kroków do własnego magazynu energii:

Dofinansowanie instalacji


Projekt instalacji

Przygotowanie dokumentacji projektowej i kompletu wymaganych załączników przez wykonawcę, który będzie przeprowadzał cały proces inwestycyjny.

Wniosek o dotację

Na podstawie projektu przygotowujemy wniosek o dofinansowanie ze środków krajowych.

Montaż i konfiguracja

Nasi certyfikowani instalatorzy zajmą się fachowym montażem, konfiguracją i podłączeniem instalacji oraz ustawieniem parametrów pod indywidualne wymagania.

Monitoring pracy

Dla wielu osób ważny jest dostęp do monitoringu online. To naprawdę przyjemne widzieć jak instalacja dla Ciebie zarabia a koszty utrzymania domu spadają.

Gratulacje!

Posiadasz własny autonomiczny system zasilania. Możesz spać spokojnie, masz własną elektrownie z systemem magazynowania i rosnące oszczędności.

Przykłady naszych realizacji

Przykłady magazynów energii wykonanych w Polsce przez SOLSUM


 

 

Dlaczego SOLSUM?

 • Wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów fotowoltaicznych od projektowania po serwis
 • Sprawdzona firma – zaufało nam tysiące klientów w Polsce
 • Tylko w 100% oryginalne produkty gwarantujące szybki zwrot z inwestycji i wysoką jakość uzysków
 • Kompleksowa obsługa inwestycji
 • Obszar działania obejmuje całą Polskę
Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Klienci o nas:

“Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie”

Stanisław – właściciel instalacji o mocy 8,58kWp Ludźmierz

“Instalacja fotowoltaiczna została wykonana w sposób należyty i solidny”

Paweł, Tylmanowa

Formularz instalacji

Otrzymaj kompleksowe wsparcie Twojej inwestycji


Dane kontaktowe

Lokalizacja planowanej inwestycji (podaj adres jeśli jest inny niż w danych kontaktowych)

Status projektu

Załączniki (szkice, zdjęcia terenu, mapki itp.)

Szczegóły projektu, komentarze

Nasza oferta obejmuje m.in.:

Panele fotowoltaiczne w Nowym Sączu
Panele fotowoltaiczne w Nowym Targu
Panele fotowoltaiczne w Zakopanem
Panele fotowoltaiczne w Krakowie
Panele fotowoltaiczne w Oświęcimiu
Panele fotowoltaiczne w Chrzanowie
Panele fotowoltaiczne - ceny w Krakowie
Panele fotowoltaiczne w Tarnowie
Panele słoneczne w Małopolsce
Dofinansowanie do fotowoltaiki w Małopolsce
Dofinansowanie do fotowoltaiki w Krakowie
Montaż paneli fotowoltaicznych w Krakowie
Używam coookies. 🡫