Zadzwoń 18 540 91 40

Wybierz zestaw PV

Rozwiązania dla domu

Kompletny zestaw fotowoltaiczny SOLSUM dla domu i nie tylko. Moc od 3 do 10 kWp

Bezkonkurencyjny zestaw jeśli chodzi o design i trwałość


Kompletny zestaw fotowoltaiczny SOLSUM, to dopracowany w każdym szczególe kompletny system, który łączy w sobie zalety systemu fotowoltaicznego szytego na miarę z możliwościami oferowanymi przez standardowe rozwiązania, jednak dostępne natychmiast. Efektem jest system PV o niezwykle wysokiej jakości  z komponentami które zostały idealnie skomponowane do pracy w ramach instalacji fotowoltaicznej. System posiada najnowsze dostępne technologie m.in. PERC, Half Cut, 9bus barów, zapewniając najlepszy stosunek ceny do uzysków i gwarancji.

Przyciąga uwagę nowoczesnym wzornictwem, gwarantuje optymalne uzyski energii  w niemal każdych warunkach. Dzięki zastosowaniu czarnych modułów z serii Excellent, system wygląda na doskonale zintegrowany z dachem, stanowiąc logiczną całość oraz zapewniając atrakcyjny wygląd i estetykę oraz będąc bezkonkurencyjnym  w tym przedziale cenowym.

Elastyczne zastosowania dla każdych potrzeb

Dopasowany na miarę


Zestaw SOLSUM jest pierwszy prawdziwym kompletnym systemem, który może być instalowany w różnych regionach i warunkach. Z wykorzystaniem pakietu rozszerzeń system fotowoltaiczny SOLSUM może być zainstalowany na skomplikowanych konstrukcjach dachowych przy zajęciu jak najmniejszej powierzchni. W ten sposób system zapewnia maksymalną elastyczność i minimalizację trudności. Jeden prawdziwy uniwersalnie dopasowany.

slide1

 

Zalety systemu w pigułce

Więcej niż się spodziewasz


Indywidualny projekt

Wiemy jak ważna jest wydajność, dlatego by Twoja elektrownia pracowała jak najlepiej konieczny jest indywidualny i przemyślany projekt, który obejmuje mi.in. dobór i konfigurację prądowo-napięciową instalacji, dokładne obliczenia uzysków i stopy zwrotu i projekt zagospodarowania połaci dachowych z analizą zacienienia. Tylko profesjonalnie zaprojektowana instalacja to bezpieczeństwo pracy i maksymalna wydajność przez cały okres eksploatacyjny

Oszczędności

Jeśli za energię elektryczną płacisz więcej niż 100zł miesięcznie to system fotowoltaiczny pozwoli na znaczne oszczędności na rachunkach za prąd. Cena tradycyjnej energii rok do roku będzie rosnąć – to fakt zatem montując zestaw fotowoltaiczny już teraz i wykorzystując energię na własne potrzeby oszczędzasz od pierwszego dnia aż przez 30 lat. Okres zwrotu z inwestycji to 5-6 lat a suma oszczędności przy 25 latach z domowej instalacji fotowoltaicznej to ok. 205 000zł uwzględniając wzrost cen energii. 

 

Niemiecka jakość

Zestaw produkowany w 100% w Niemczech – gwarancji jakości wykonania. Certyfikowane zgodnie z DIN EN ISO 9001:2008, ISO
14001:2009 and OHSAS 18001:2007

Kompleksowa obsługa

Cenimy Twój czas, dlatego formalności związane z projektowaniem, finansowaniem, wykonawstwem i odbiorami warto zlecić profesjonalistom, którzy zadbają o każdy aspekt projektu od  początku do końca. Dbamy o każdy etap aby zapewnić jakość i sprawną obsługę inwestycji a także szybki zwrot z inwestycji – dlatego jesteśmy wiodącą firmą w branży.

Profesjonalny montaż

Nasz zespół to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w zakresie energetyki i fotowoltaiki z sukcesem realizujący wymagające projekty – nie jednokrotnie jako pierwsi w Polsce. Po montażu i konfiguracji przeprowadzamy także uzgodnienia z lokalnym operatorem w celu spełnienia wymagań i możliwości przyłączenia do sieci.

Lepsze uzyski

Antyrefleksyjna szyba połączona z wolnymi od efektu PID wysoko wydajnymi ogniwami to wzrost uzysków w rozproszonym promieniowaniu słonecznym w porównaniu do tradycyjnych modułów. Obciążenie do 5400 Pa i pozytywna klasyfikacja mocy zapewniają wzrost uzysków w perspektywie długookresowej.

Perfekcyjne wykonanie


Dzięki zastosowaniu modułów full black, system wygląda na doskonale skomponowany z dachem, stanowiąc logiczną całość oraz zapewniając atrakcyjny wygląd i estetykę będąc bezkonkurencyjnym  w tym przedziale cenowym.

Gdańsk

Możliwość montażu na skomplikowanych dachach

System na każdą okazję


Przykład z naszej realizacji, gdzie zaprojektowaliśmy system, który został wkomponowany na dostępnej powierzchni biorąc pod uwagę zainstalowane wcześniej kolektory słoneczne, okna dachowe oraz ograniczoną powierzchnię dachu. Więcej o realizacji tutaj. 

Żadnych kompromisów jeśli chodzi o wzornictwo i wydajność

Doskonały wygląd


Tworząc zestawy SOLSUM, używamy tylko wysokiej wydajności komponentów. Instalacja wykonana jest  z monokrystalicznych ogniw o wysokiej wydajności i czarnych anodowanych ramek, wszystko po to by stworzyć zachwycający wizualnie zestaw.

Serce systemu falownik SMA, Fronius, Huawei – zawsze dopasowany do potrzeb

Trójfazowy falownik dla większej elastyczności


Sunny Tripower wyznacza nowe standardy dla systemów domowych. Posiada asymetryczny multi-string i technologię optiflex, aby zapewnić najwyższą elastyczność jednocześnie łącząc maksymalną wydajność systemu. Global OPTITRAC wspomaga najwyższą produkcję. Oprócz komunikacji przez zewnętrzną anteną Bluetooth, instalacja PV ma możliwość bezpośredniego połączenia z Sunny Portal poprzez SMA Webconnect w standardzie.

Tripower posiada również zintegrowane funkcje zarządzania siecią. SMA Tripower jest optymalnym rozwiązaniem produktów – do zastosowań w swoim domu.

Ekonomiczny

Maksymalna wydajność 98%
Zarządzanie Cień z OPTITRAC
Aktywne zarządzanie temperaturą z OptiCool

Elastyczny

Napięcie wejściowe DC do 1000 V
Zintegrowane funkcje zarządzania siecią
Zasilanie mocy biernej
Moduł Optiflex

Komunikatywny

SMA Webconnect
Monitoring przez przeglądarkę internetową jak i poprzez aplikację w smartfonie
Komunikacja Bluetooth
Przekaźnik wielofunkcyjny

Łatwy do użycia

Trójfazowy
System złączek DC SUNCLIX
Zintegrowany rozłącznik DC

Jak działa system fotowoltaiczny SOLSUM?

Dzięki nam staje się to proste


2 wersje mocy dla lepszego dopasowania

Wersja 3.x i 5.x


Zestaw SOLSUM jest dostępny w różnych wariantach, w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb i różnych wariantów konstrukcji dachowych w najlepszy możliwy sposób. W zależności od mocy systemu potrzeba minimum 17 m2 powierzchni dachu lub gruntu.

Poniżej przykłady rozmieszczenia modułów:

ułożenie na dachu

Ułożenie na dachu

Film – jak wygląda montaż instalacji fotowoltaicznej


 

Profesjonalny monitoring uzysków

Dostęp do danych - wszędzie i zawsze


 • Nasze produkty do monitorowania systemu oferują najszerszy wachlarz możliwości: komunikacja bezprzewodowa lub przez Internet, na komputerze lub w smartfonie.
 • Pełen dostęp do rozbudowanych danych wraz z wykresami, po to by najefektywniej wykorzystywać energię a także kontrolować na bieżąco swoją własną energię.
 • Masz przegląd swojego zużycia energii gospodarstw domowych w każdej chwili i może zobaczyć, gdzie można zaoszczędzić
 • Można skorzystać z funkcji automatycznych kontroli wydajności, które uwzględniają indywidualne potrzeby gospodarstwa domowego
 • Używasz przyszłościowych technologii monitorowania, które jest gotowe do zróżnicowanych taryf energii elektrycznej i zbliżającym inteligentnej sieci

Korzyści z zastosowania zestawów fotowoltaicznych SOLSUM

Co zyskuje?


 • System został skonfigurowany tak aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie komponentów i ich kompatybilność z wykorzystaniem laboratorium do badania zestawów fotowoltaicznych i zaawansowanych wyliczeń a także ponad 9 letnim doświadczeniu w fotowoltaice
 • Najnowsze technologie np. PERC, Half CUT, 9BB, IP68
 • Możliwość preferencyjnego kredytowania oraz ulgi termomodernizacyjnej
 • Zgłoszenie do operatora i wszystkie formalności w cenie instalacji
 • Europejscy producenci komponentów, wysoka bezawaryjność
 • Niezawodność – długoletnia gwarancja 20 lat produktowej oraz 30 lat gwarancji na wydajność zapewnia spokój i pewność finansową
 • Bezobsługowość – instalacja jest zaprojektowana na bezobsługową pracę przez minimum 20-30 lat, testowane w ekstremalnych warunkach
 • Możliwość rozbudowy o akumulatory bez konieczności wymiany falownika
 • Ochrona środowiska i najbliższego otoczenia – nie generując hałasu, zerowa emisja zanieczyszczeń, zastosowane materiały ulegają recyklingowi. System fotowoltaiczny o mocy 3kW ogranicza emisję CO2 oraz innych trujących gazów o ponad 2 tony rocznie
 • Niezależność od dostawcy energii oraz stale rosnących cen energii, w przypadku większego zapotrzebowania na energię inwerter automatycznie pobiera brakującą energię z sieci publicznej
 • Bezpieczeństwo – moduły jak i pozostałe komponenty fotowoltaiczne posiadają pomyślnie zdane testy wydajności, ekstremalnych warunków, certyfikaty bezpieczeństwa i zgodności z najwyższymi standardami jakości
 • Dostawa na miejsce instalacji na jednej palecie wraz z kompletem komponentów i akcesoriów
 • Odporność na warunki atmosferyczne – np. grad, hartowana szyba, (komplet certyfikatów dostępny na życzenie)
 • Profesjonalny montaż przez specjalistów SOLSUM wraz z przeszkoleniem w zakresie działania systemu
 • Ceny kompletnych zestawów rozpoczynają się od 15 000zł netto – zapraszamy do kontaktu po indywidualny dobór

Solsum_montaż fotowoltaiki

Gwarantowana jakość

Nasze testy i certyfikaty


 • Moduły w zestawach SOLSUM oprócz testów przez akredytowane jednostki zewnętrzne np. TUV są dodatkowo sprawdzane w Polsce w Laboratorium fotowoltaicznym SOLSUM. Badanie obejmuje sprawdzenie parametry wg STC, test elektroluminescencyjny, test jakości ogniw i połączeń lutowanych a także charakterystykę prądowo-napięciową
 • Moduły posiadają certyfikaty potwierdzające test mgły solnej, uderzenia kulki gradowej
 • Przedłużone testy obciążenie mechaniczniego na poziomie 5400Pa ukończone z sukcesem i inne
 • Certyfikaty dostępne na życzenie

Czytaj więcej 

Dlaczego SOLSUM?

 • Wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów fotowoltaicznych od projektowania po serwis
 • Sprawdzona firma – zaufało nam tysiące klientów w Polsce
 • Tylko w 100% oryginalne produkty gwarantujące szybki zwrot z inwestycji i wysoką jakość uzysków
 • Kompleksowa obsługa inwestycji
 • Obszar działania obejmuje całą Polskę
Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Klienci o nas:

“Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie”

Stanisław – właściciel instalacji o mocy 8,58kWp Ludźmierz

“Instalacja fotowoltaiczna została wykonana w sposób należyty i solidny”

Paweł, Tylmanowa

Nasza oferta obejmuje m.in.:

Panele fotowoltaiczne w Nowym Sączu
Panele fotowoltaiczne w Nowym Targu
Panele fotowoltaiczne w Zakopanem
Panele fotowoltaiczne w Krakowie
Panele fotowoltaiczne w Oświęcimiu
Panele fotowoltaiczne w Chrzanowie
Panele fotowoltaiczne - ceny w Krakowie
Panele fotowoltaiczne w Tarnowie
Panele słoneczne w Małopolsce
Dofinansowanie do fotowoltaiki w Małopolsce
Dofinansowanie do fotowoltaiki w Krakowie
Montaż paneli fotowoltaicznych w Krakowie
Używam coookies. 🡫