Zadzwoń 18 540 91 40

Wybierz zestaw PV

Rozwiązania dla domu

Cenopac Kompletny zestaw fotowoltaiczny dla domu moc od 3 do 10 kWp – wersja Premium

Bezkonkurencyjny zestaw jeśli chodzi o design i trwałość


CENOPAC, to dopracowany w każdym szczególe kompletny system, który łączy w sobie zalety systemu fotowoltaicznego szytego na miarę z możliwościami oferowanymi przez standardowe rozwiązania, jednak dostępne natychmiast. Efektem jest system PV o niezwykle wysokiej jakości  z komponentami które zostały idealnie skomponowane do pracy w ramach instalacji fotowoltaicznej. Przyciąga uwagę nowoczesnym wzornictwem, gwarantuje optymalne uzyski energii  w niemal każdych warunkach. Dzięki zastosowaniu czarnych modułów z serii Excellent, system wygląda na doskonale zintegrowany z dachem, stanowiąc logiczną całość oraz zapewniając atrakcyjny wygląd i estetykę oraz będąc bezkonkurencyjnym  w tym przedziale cenowym.

 

Elastyczne zastosowania

Dopasowany na miarę


CENOPAC jest pierwszy prawdziwym kompletnym systemem, który może być instalowany w różnych regionach i warunkach. Z wykorzystaniem pakietu rozszerzeń system CENOPAC może być zainstalowany na skomplikowanych konstrukcjach dachowych przy zajęciu jak najmniejszej powierzchni. W ten sposób system zapewnia maksymalną elastyczność i minimalizację trudności. Jeden prawdziwy uniwersalnie dopasowany.

slide1

 

Zalety systemu w pigułce

Więcej niż się spodziewasz


Indywidualny projekt

Wiemy jak ważna jest wydajność, dlatego by Twoja elektrownia pracowała jak najlepiej konieczny jest indywidualny i przemyślany projekt, który obejmuje mi.in. dobór i konfigurację prądowo-napięciową instalacji, dokładne obliczenia uzysków i stopy zwrotu i projekt zagospodarowania połaci dachowych z analizą zacienienia. Tylko profesjonalnie zaprojektowana instalacja to bezpieczeństwo pracy i maksymalna wydajność przez cały okres eksploatacyjny

Oszczędności

Jeśli za energię elektryczną płacisz więcej niż 100zł miesięcznie to system fotowoltaiczny pozwoli na znaczne oszczędności na rachunkach za prąd. Cena tradycyjnej energii rok do roku będzie rosnąć – to fakt zatem montując zestaw fotowoltaiczny już teraz i wykorzystując energię na własne potrzeby oszczędzasz od pierwszego dnia aż przez 30 lat. Okres zwrotu z inwestycji to 5-6 lat a suma oszczędności przy 25 latach z domowej instalacji fotowoltaicznej to ok. 205 000zł uwzględniając wzrost cen energii. 

 

Niemiecka jakość

Zestaw produkowany w 100% w Niemczech – gwarancji jakości wykonania. Certyfikowane zgodnie z DIN EN ISO 9001:2008, ISO
14001:2009 and OHSAS 18001:2007

Kompleksowa obsługa

Cenimy Twój czas, dlatego formalności związane z projektowaniem, finansowaniem, wykonawstwem i odbiorami warto zlecić profesjonalistom, którzy zadbają o każdy aspekt projektu od  początku do końca. Dbamy o każdy etap aby zapewnić jakość i sprawną obsługę inwestycji a także szybki zwrot z inwestycji – dlatego jesteśmy wiodącą firmą w branży.

Profesjonalny montaż

Nasz zespół to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w zakresie energetyki i fotowoltaiki z sukcesem realizujący wymagające projekty – nie jednokrotnie jako pierwsi w Polsce. Po montażu i konfiguracji przeprowadzamy także uzgodnienia z lokalnym operatorem w celu spełnienia wymagań i możliwości przyłączenia do sieci.

Lepsze uzyski

Antyrefleksyjna szyba połączona z wolnymi od efektu PID wysoko wydajnymi ogniwami to wzrost uzysków w rozproszonym promieniowaniu słonecznym w porównaniu do tradycyjnych modułów. Obciążenie do 5400 Pa i pozytywna klasyfikacja mocy zapewniają wzrost uzysków w perspektywie długookresowej.

Perfekcyjne wykonanie


Dzięki zastosowaniu czarnych modułów z serii S-Class Excellent, system wygląda na doskonale skomponowany z dachem, stanowiąc logiczną całość oraz zapewniając atrakcyjny wygląd i estetykę będąc bezkonkurencyjnym  w tym przedziale cenowym.

 

 

Gdańsk

Możliwość montażu na skomplikowanych powierzchniach

System na każdą okazję


Przykład z naszej realizacji na Podhalu, gdzie zaprojektowaliśmy system, który został wkomponowany na dostępnej powierzchni biorąc pod uwagę zainstalowane wcześniej kolektory słoneczne, okna dachowe oraz ograniczoną powierzchnię dachu. Więcej o realizacji tutaj. 

Żadnych kompromisów jeśli chodzi o wzornictwo i wydajność

Doskonały wygląd


Tworząc CENOPAC, używamy tylko wysokiej wydajności modułów z serii z szybą pokrytą antyrefleksyjną powłoką. Klasa S wykonana jest  z krystalicznych, wysoko wydajnych ogniw i czarnych anodowanych ramek, wszystko po to by stworzyć zachwycający wizualnie moduł wyprodukowany w Niemczech.

Serce systemu

Trójfazowy falownik dla większej elastyczności


Sunny Tripower wyznacza nowe standardy dla systemów domowych. Posiada asymetryczny multi-string i technologię optiflex, aby zapewnić najwyższą elastyczność jednocześnie łącząc maksymalną wydajność systemu. Global OPTITRAC generowuje najwyższą produkcję. Oprócz komunikacji przez zewnętrzną anteną Bluetooth, instalacja PV ma możliwość bezpośredniego połączenia z Sunny Portal poprzez SMA Webconnect w standardzie.

Tripower posiada również zintegrowane funkcje zarządzania siecią. Słoneczny Tripower jest optymalnym rozwiązaniem produktów – do zastosowań w swoim domu.

Ekonomiczny

Maksymalna wydajność 98%
Zarządzanie Cień z OPTITRAC Globalnego Szczytu
Aktywne zarządzanie temperaturą z OptiCool

Elastyczny

Napięcie wejściowe DC do 1000 V
Zintegrowane funkcje zarządzania siecią
Zasilanie mocy biernej
Moduł Optiflex

Komunikatywny

SMA Webconnect
Monitoring przez przeglądarkę internetową jak i poprzez aplikację w smartfonie
Komunikacja Bluetooth
Przekaźnik wielofunkcyjny

Łatwy do użycia

Trójfazowy
System złączek DC SUNCLIX
Zintegrowany rozłącznik DC

Jak działa system fotowoltaiczny CENOPAC?

Dzięki nam staje się to proste


2 wersje mocy dla lepszego dopasowania

Wersja 3.x i 5.x


CENOPAC jest dostępny w różnych wariantach, w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb i różnych wariantów konstrukcji dachowych w najlepszy możliwy sposób.

CENOPAC3.x– elastyczne rozwiązanie

Nasz CENOPAC 3.x o mocy od 3,28 i 3,44 kWp    doskonale nadaje się do instalacji na domu jednorodzinnym lub budynku mieszkalnym o powierzchni dachu min. 21,1 m2.

   CENOPAC5.x– wydajne rozwiązanie

CENOPAC 5.x o mocy od 5,0 do 5,4 kWp Szczególnie nadaje się do dużych domów rodzinnych, apartamentów lub bliźniaków o powierzchni dachu min. 35,4 m2

Przykład ułożenia modułów zestawu 3.x

ułożenie na dachu

Ułożenie na dachu

Film – jak wygląda montaż instalacji fotowoltaicznej


 

Profesjonalny monitoring uzysków

Dostęp do danych - wszędzie i zawsze


 • Nasze produkty do monitorowania systemu oferują najszerszy wachlarz możliwości: komunikacja bezprzewodowa lub przez Internet, na komputerze lub w smartfonie.
 • Pełen dostęp do rozbudowanych danych wraz z wykresami, po to by najefektywniej wykorzystywać energię a także kontrolować na bieżąco swoją własną energię.
 • Masz przegląd swojego zużycia energii gospodarstw domowych w każdej chwili i może zobaczyć, gdzie można zaoszczędzić
 • Można skorzystać z funkcji automatycznych kontroli wydajności, które uwzględniają indywidualne potrzeby gospodarstwa domowego
 • Używasz przyszłościowych technologii monitorowania, które jest gotowe do zróżnicowanych taryf energii elektrycznej i zbliżającym inteligentnej sieci

Korzyści z zastosowania domowej elektrowni SOLSUM

Co zyskuje?


 • korzystne rozliczenie z operatorem na zasadzie opustów (bilansowanie energii)
 • oszczędności na kosztach energii
 • niezawodność – długoletnia gwarancja 10 lat produktowej oraz 26 lat gwarancji na wydajność zapewnia spokój i pewność finansową
 • bezobsługowość – instalacja jest zaprojektowana na bezobsługową pracę przez minimum 20-30 lat, testowane w ekstremalnych warunkach
 • wydajność – tylko dobór najlepszych komponentów zapewni maksymalną wydajność z całego systemu fotowoltaicznego
 • ochrona środowiska i najbliższego otoczenia – nie generując hałasu, zerowa emisja zanieczyszczeń, zastosowane materiały ulegają recyklingowi. System fotowoltaiczny o mocy 3kW ogranicza emisję CO2 oraz innych trujących gazów o ponad 2 tony rocznie
 • niezależność od dostawcy energii oraz stale rosnących cen energii, w przypadku większego zapotrzebowania na energię inwerter automatycznie pobiera brakującą energię z sieci publicznej
 • bezpieczeństwo – moduły jak i pozostałe komponenty fotowoltaiczne posiadają pomyślnie zdane testy wydajności, ekstremalnych warunków, certyfikaty bezpieczeństwa i zgodności z najwyższymi standardami jakości
 • dostawa na miejsce instalacji na jednej palecie wraz z kompletem komponentów i akcesoriów
 • odporność na warunki atmosferyczne – np. grad, hartowana szyba, (komplet certyfikatów dostępny na życzenie)
 • Profesjonalny montaż przez specjalistów SOLSUM

Solsum_montaż fotowoltaiki

Gwarantowana jakość

Nasze testy i certyfikaty


 • DINENISO9227-NSS test mgły solnej
 • Przedłużone testy obciążenie mechaniczniego na poziomie 5400Pa ukończone z sukcesem
 • Moduły etykietowane zgodnie z DIN EN 50380
 • Zarządzanie jakością i normy środowiskowe DINISO9001:2008 oraz ISO14001:2009

Czytaj więcej 

Dlaczego SOLSUM?

 • Wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów fotowoltaicznych od projektowania po serwis
 • Sprawdzona firma – zaufało nam tysiące klientów w Polsce
 • Tylko w 100% oryginalne produkty gwarantujące szybki zwrot z inwestycji i wysoką jakość uzysków
 • Kompleksowa obsługa inwestycji
 • Obszar działania obejmuje całą Polskę
Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Klienci o nas:

„Rekomendujemy firmę SOLSUM sp. z o.o. jako solidną, wiarygodną”

Piotr Sroka, Dyrektor Zakładu WABCO POLSKA, Wrocław

„Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie”

Stanisław – właściciel instalacji o mocy 8,58kWp Ludźmierz
Używam coookies. 🡫