Zadzwoń 18 540 91 40

Pompa ciepła w Zakopanem

Oszczędne i ekologiczne ogrzewanie

Pompa ciepła w Zakopanem

 

Zakopane jest miastem, w którym wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza i smog są problemami sezonowymi. Z tego powodu mieszkańcy są zachęcani do zmiany sposobu ogrzewania na ekologiczne. Pompy ciepła w Zakopanem cieszą się coraz większą popularnością. Ten sposób ogrzewania jest ekologiczny, gdyż nie występuje tu emisja szkodliwych spalin do atmosfery. Warto, byś dołączył do mieszkańców Zakopanego, którzy zmieniają ogrzewanie z pieców zasilanych paliwem stałym na pompy ciepła. Dzięki zastosowaniu oferowanego przez naszą firmę rozwiązania, jakim jest instalacja pomp ciepła, zadbasz o jakość powietrza u podnóża Tatr oraz o zdrowie swoich bliskich.

Pompy ciepła w Zakopanem – dofinansowania i ulgi

Montując pompę ciepła, możesz ubiegać się o dotację z programu „Czyste Powietrze”. Zwrot kosztów niekiedy wynosi nawet kilkanaście tysięcy złotych. Pomoc w uzyskaniu dofinansowania otrzymasz w Urzędzie Miasta Zakopane. Niektóre firmy zajmujące się profesjonalnym montażem pomp ciepła również pomagają w dopełnieniu formalności związanych ze złożeniem wniosku o dotację.
Warto również dodać, że przysługuje Ci ulga podatkowa z tytułu modernizacji systemu ogrzewania. Możesz odliczyć koszty montażu pompy ciepła od corocznej deklaracji podatkowej PIT-37, jednakże nie może być to więcej niż 53 000 złotych.

Pompy ciepła w Zakopanem – oszczędności

Pompa ciepła to oszczędność dla Ciebie i korzyść dla środowiska. Zasada działania polega na wykorzystaniu ciepła z powietrza atmosferycznego do ogrzewania domu i wody. Urządzenie to korzysta z energii nagromadzonej w powietrzu – to tak zwane dolne źródło. Dzięki czynnikowi chłodniczemu i sprężaniu wytwarzane jest ciepło użytkowe, które wykorzystuje się do ogrzania domu i wody. Pompy ciepła nowoczesnego typu dają Ci gwarancję optymalnej temperatury nawet w sytuacji, gdy na zewnątrz wynosi ona -25 stopni Celsjusza. Sprawność tego urządzenia określa współczynnik SCOP. W nowoczesnych pompach ciepła wynosi on około 5 z 1 kWh. To oznacza, że z 1 kWh energii elektrycznej możesz uzyskać 5 kWh ciepła. Dodatkowo gdy energię elektryczną pozyskujesz z fotowoltaiki, nie będziesz musiał praktycznie nic płacić za ogrzewanie domu i wody użytkowej.
Pompa ciepła nie wymaga od Ciebie rozpalania w piecu i dokładania paliwa co jakiś czas, by płomień nie zgasł. Jeżeli masz w domu piec, musisz to robić często, nawet w nocy. Pompa ciepła, jaką oferuje nasza firma, jest poza tym niezwykle cicha. Poziom hałasu emitowany przez nią to około 39 decybeli – to wartość porównywalna do szeptu. Ponadto system ogrzewania powietrza i wody posiada możliwość zdalnego sterowania.

Montaż pompy ciepła – Zakopane

Jest to rozwiązanie, które można zastosować w każdym budynku. Nadaje się do nowego obiektów i do starszych konstrukcji. Nie musisz rozkopywać ogrodu, czy wymieniać całej instalacji ciepłowniczej. Wystarczy, abyś umówił się na spotkanie z przedstawicielem firmy zajmującej się montażem pomp ciepła, a on pomoże Ci dobrać urządzenia i parametry, tak aby spełniły one Twoje wymagania i żebyś czerpał korzyści z obniżenia rachunków za media.

Pompy ciepła Zakopane – podsumowanie

Zastosowanie pomp ciepła to bardzo praktyczne rozwiązanie. Po pierwsze przyczynia się do ochrony środowiska. Po drugie to znaczna oszczędność finansowa. Przy zastosowaniu pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych praktycznie nie ponosisz opłat za media. Wymiana systemu ogrzewania jest dostosowana i można odliczyć sobie ją od podatku, co oznacza niższe koszty instalacji. Ostatnią ważną informacją jest to, że nie musisz wymieniać całej instalacji wodnej i ciepłowniczej przy wymianie ogrzewania z pieca tradycyjnego na pompę ciepła.

 
 Nasza oferta obejmuje m.in.:

Pompy ciepła w Nowym Targu
Pompy ciepła w Krakowie
Pompy ciepła w Chrzanowie
Pompy ciepła w Tarnowie
Pompy ciepła w Oświęcimiu
Pompy ciepła w Nowym Sączu
Pompy ciepła w Małopolsce

Dlaczego SOLSUM?

  • Wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów fotowoltaicznych od projektowania po serwis
  • Sprawdzona firma – zaufało nam tysiące klientów w Polsce
  • Tylko w 100% oryginalne produkty gwarantujące szybki zwrot z inwestycji i wysoką jakość uzysków
  • Kompleksowa obsługa inwestycji
  • Obszar działania obejmuje całą Polskę
Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Klienci o nas:

“Instalacja fotowoltaiczna została wykonana w sposób należyty i solidny”

Paweł, Tylmanowa

“Powierzone prace zostały wykonane w pełni profesjonalnie”

Stanisław – właściciel instalacji o mocy 8,58kWp Ludźmierz

Partnerzy

Używam coookies. 🡫