4 marca 2016r. w Piwnicznej-Zdroju odbyła się pierwsza w Polsce i tej części Europy prezentacja magazynu energii Tesla PowerWall.

4 marca 2016r. w Piwnicznej-Zdroju odbyła się pierwsza w tej części Europy prezentacja magazynu energii Tesla Powerwall. Zagadnienia związane z systemem magazynowania energii Powerwall przedstawiono w trakcie ostatniego dnia kursu dla instalatorów organizowanego przez SOLSUM. Łączna liczba osób uczestniczących w prezentacji wyniosła 50. Wśród uczestników byli zarówno przyszli instalatorzy, osoby działające w branży fotowoltaicznej jak również przedstawiciele samorządów.

Działanie całego systemu magazynowania Powerwall polega na wspomaganiu auto-konsumpcji energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej. Energia elektryczna wyprodukowana w instalacji fotowoltaicznej w okresie największego nasłonecznienia lub braku poboru przez odbiorniki domowe, jest magazynowana w akumulatorach. W okresie zwiększonego zapotrzebowania na energię występującego w godzinach wieczornych, energia zmagazynowana w akumulatorach jest dostarczana do odbiorników w domu. Takie rozwiązanie, przy obecnych zasadach rozliczeń z Operatorem, jest bardzo dobrym sposobem na zaoszczędzenia na opłatach przesyłowych. Ponadto odbiorcy energii korzystający ze zmiennej taryfy mogą zaoszczędzić przez magazynowanie energii gdy jest ona tańsza i wykorzystywaniu jej gdy jest droższa. Wysokość oszczędności będzie zależeć od wysokości rachunków czy zużycia energii. Czym wyższe rachunki i zużycie, tym wyższe oszczędności.

Deklarowana przez Teslę sprawność przetwarzania energii wynosi 92%. Magazyn energii jest dostępny w dwóch wersjach: o pojemność 10 kWh i 7 kWh. Urządzenie może pracować w temperaturze od – 20 st. C do + 50 st. C. Baterie akumulatorów oraz osprzęt zamknięto w estetycznej obudowie, która umożliwia montaż urządzenia zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz budynków. Baterie pracują w optymalnych warunkach temperaturowych, dzięki zastosowaniu hydraulicznego układu utrzymania optymalnej temperatury. Takie rozwiązanie wydłuża ich żywotność do ok. 20-25 lat.  Baterie będą pracować przez ten okres bez konieczności wymiany i dużego spadku pojemności początkowej. Producent oferuje 10 letnią gwarancję na swoje urządzenie.
IMG_3658

 

IMG_3591

 

IMG_0002

 

IMG_3684

IMG_0001

 

Po części teoretycznej odbyła się także prezentacja samochodów elektrycznych Nissan Lead oraz Tesla model S jako dopełnienie szerszej koncepcji dotyczącej niezależności energetycznej oraz kierunków rozwoju energetyki. Możliwe było także poprowadzenie tych aut.

 

IMG_3748

 

IMG_3716

IMG_3752

 

Kolejna edycja kursu dla instalatorów z nowością, którą będzie część teoretyczna i praktyczna (warsztaty) z tematyki: prawidłowy, dobór, schemat działania, konfiguracja i podłączenie systemów magazynowania energii w technologii litowo-jonowej oraz zarządzanie energią w domu.

Aktualnie zostały otwarte zapisy na kolejną edycję 3 dniowego kursu w Akademii SOLSUM – serdecznie zapraszamy

 

  • Więcej informacji o firmie: https://solsum.pl/o-solsum/
  • O szkoleniu: https://solsum.pl/szkolenia-fotowoltaika-html/kurs-dla-instalatora-pv/

SOLSUM – ponad 5 letnie doświadczenie w systemach fotowoltaicznych i lider na Polskim rynku w zakresie magazynowania energii w połączeniu z fotowoltaiką. Generalny wykonawca największego w Polsce magazynu energii w technologii litowo-jonowej z farmy 200kWp. Realizator innowacyjnych systemów off-grid oraz hybryd w skali Polski i Europy dla samorządów, podmiotów gospodarczych oraz uczelni wyższych.

Pierwsza w Polsce firma dysponująca i wprowadzająca systemem Tesla Powerwall.

Oficjalny partner Tauron Polska Energia w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji fotowoltaicznych oraz akredytowany przez UDT Ośrodek Szkoleniowy w zakresie fotowoltaiki.

 

 

Powiązane artykuły
0

    Więcej komentarzy
Zapisz się!
  • zapisanych: 1677

Newsletter

Solsum

Dołączając do grona subskrybentów naszego bloga zyskujesz:

  • Wartościowe treści
  • Zniżki na nasze produkty
  • Nowości z tematyki OZE
Używam coookies. 🡫