Zadzwoń 18 540 91 40

Panele fotowoltaiczne w Chrzanowie

Rozwiązania dla domu

Panele fotowoltaiczne w Chrzanowie

 

Być może pamiętasz jeszcze czasy, w których okresowe wyłączenia prądu nikogo nie dziwiły. Dzisiaj jednak dostęp do energii elektrycznej ma praktycznie każdy i trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez tego cudu techniki. Niestety źródła, z których pozyskiwany jest prąd, dalekie są od ustalanych przez Unię Europejską norm. Mowa o elektrowniach węglowych – głównym dostawcy energii w naszym kraju. Nakładane kary finansowe skutkują nieustannym podnoszeniem cen prądu, a na wdrażanie nowych technologii na tę chwilę nie ma zgody rządzących i obywateli, dlatego warto zacząć inwestować w alternatywne źródła energii, które stają się bardzo popularne także na terenie Polski.

Panele fotowoltaiczne – Chrzanów

Wspominając o alternatywnych źródłach energii, najczęściej mamy na myśli tę zdobywaną z promieni słonecznych albo siły wiatru. Jednak ta druga opcja dostępna jest tylko dla posiadaczy dużych i niezamieszkałych powierzchni, dlatego uwagę należy skupić na fotowoltaice. Chrzanów to miasto, w którym świadczymy swoje usługi.
Nasz kraj leży w szerokości geograficznej, w której słońce dostępne jest niemalże przez cały rok. Z tego względu panele słoneczne są niezwykle wydajne, jeśli chodzi o zaspokojenie potrzeb gospodarstwa domowego lub firmy. Ponadto panele fotowoltaiczne nie zajmują bardzo dużo miejsca i najczęściej montowane są na dachach budynków.

Fotowoltaika w Chrzanowie – inwestycja w przyszłość

Oczywiście montaż paneli fotowoltaicznych w Chrzanowie wymaga pewnych przygotowań. Na początku należy określić średnie zużycie prądu w Twoim domu, aby móc dobrać odpowiednią moc urządzeń. Kolejnym krokiem jest wycena całego systemu fotowoltaicznego. Trzeba tutaj zaznaczyć, że na pierwszy rzut oka kwota ta może wydawać się wysoka, jednak w ciągu kilku lat inwestycja całkowicie się zwróci. Dodatkowo możesz skorzystać ze specjalnego dofinansowania ze strony państwa, które pokrywa część poniesionych kosztów.

Własny prąd, brak rachunków

Panele fotowoltaiczne w Chrzanowie praktycznie od samego początku zaczną produkować prąd, dlatego zapomnisz o rachunkach za energię elektryczną. Ponadto instalacja ta może także podgrzewać wodę. Powoduje to obniżenie kolejnych miesięcznych wydatków. A co jeśli zostanie wyprodukowane więcej prądu, niż danego dnia zużyjesz? Każdy nadmiar zostanie przechowany, aby w chwili większego zapotrzebowania Twój dom nie pozostał bez dostępu do prądu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ przestajesz się martwić o dostawę energii.
Nasza firma SOLSUM posiada już 8-letnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej. Oferujemy projekt i montaż instalacji. Jeżeli zależy Ci na wykwalifikowanych, godnych zaufania wykonawcach, którzy znają się na tym, co robią, to serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasza oferta obejmuje m.in.:

Panele fotowoltaiczne w Nowym Sączu
Panele fotowoltaiczne w Nowym Targu
Panele fotowoltaiczne w Zakopanem
Panele fotowoltaiczne w Krakowie
Panele fotowoltaiczne w Oświęcimiu
Panele fotowoltaiczne w Chrzanowie
Panele fotowoltaiczne - ceny w Krakowie
Panele fotowoltaiczne w Tarnowie
Panele słoneczne w Małopolsce
Dofinansowanie do fotowoltaiki w Małopolsce
Dofinansowanie do fotowoltaiki w Krakowie
Montaż paneli fotowoltaicznych w Krakowie

Partnerzy

Używam coookies. 🡫