Władze Warszawy od 1 września będą współfinansować zakup i montaż dla swoich mieszkańców instalacji OZE m.in. instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Urząd Miasta Warszawy już 1 września rozpoczynają nabór wniosków na bezzwrotne dotacje na instalacje fotowoltaiczne, które mogą pokryć do 40 procent kosztów instalacji a osoba fizyczna lub firma może dostać maksymalnie 15 000 złotych bezzwrotnego dofinansowania w przypadku instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Polacy zdecydowanie stawiają na odnawialne źródła energii. Aż 89 proc. badanych podziela pogląd (z czego ponad połowa w sposób zdecydowany), że konieczny jest znaczący wzrost produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.

Władze miasta będą pokrywać te wydatki ze środków wpływających z tytułu opłat i kar środowiskowych, m.in. za składowanie śmieci. W poprzednim naborze rozliczono wnioski kwotę ponad 1,2 miliona złotych, do rozliczenia pozostało jeszcze ok. 120 wniosków. Przypominamy także, że system rozliczenia od 1 lipca 2016r. w porównaniu do net meteringu z 2015r. jest znacznie korzystniejszy dla Prosumentów, więc przewidywane jest zwiększone zainteresowanie fotowoltaiką.

Moja instalacja fotowoltaiczna pracuje już blisko rok i została dobrana do mojego zużycia energii, dom jest zasilany pompą ciepła, która zapewnia ogrzewanie domu, ciepłą wodę oraz klimatyzację w lecie. Po zmianie ustawy od 1 lipca i systemie opustów będę dodatkowo oszczędzał na rachunkach za ogrzewanie odbierając nadprodukcje z lata w miesiącach zimowych. Oszczędności na rachunkach za prąd przez 9 miesięcy pracy instalacji fotowoltaicznej wyniosły u mnie 4284zł – mówi Artur Kurowski – mieszkaniec Warszawy, który sfinansował instalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła z poprzedniego naboru dotacji z Urzędu Miasta Warszawa.

W 2015r. 100% przygotowanych za pośrednictwem firmy SOLSUM wniosków na instalacje fotowoltaiczne do Urzędu Miasta Warszawa otrzymało dofinansowanie.

Oprócz tego dystrybutor systemów fotowoltaicznych, firma SOLSUM, będzie koszt budowy instalacji rozkładał na wygodne raty, jeśli osoby nie dysponują gotówką na zakup instalacji fotowoltaicznej. Na tej stronie w linku poniżej można wyliczyć oszczędności wynikające z montażu instalacji fotowoltaicznej wg nowej ustawy OZE od 1 lipca 2016r. https://solsum.pl/klient-indywidualny/kalkulator-fotowoltaiczny/ Uwaga: Kalkulator nie uwzględnia dotacji więc przy pozyskaniu dotacji okres zwrotu będzie proporcjonalnie krótszy.

Założenie najmniejszej instalacji będzie kosztowało ok. 20 000 złotych przed dotacją.

 

 

Powiązane artykuły
0

    Więcej komentarzy
Zapisz się!
  • zapisanych: 1677

Newsletter

Solsum

Dołączając do grona subskrybentów naszego bloga zyskujesz:

  • Wartościowe treści
  • Zniżki na nasze produkty
  • Nowości z tematyki OZE
Używam coookies. 🡫