Dom zeroenergetyczny – czy się opłaca?


Z jednej strony przepisy dotyczące energooszczędności wymagają od budujących dom coraz to nowszych/energooszczędnych rozwiązań aby spełnić aktualne normy –  z drugiej strony najczęściej chcemy mieć dom zeroenergetyczny (najlepiej bez rachunków) komfortowy, tani w utrzymaniu i budowie, przyjazny dla otoczenia oraz nie wymagający czasochłonnej obsługi – w tym artykule sprawdzamy jak mieszkać komfortowo i oszczędzać na kosztach utrzymania domu i czy taki idealny dom istnieje? Będziemy także przekonywać, że większość domów istniejących może stać się domami zeroenergetycznymi.

Czytaj

Strategiczna współpraca SOLSUM z AGH w Krakowie


SOLSUM sp. z o.o. i Akademia Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisały umowę o współpracy w w sferze badawczej, wdrożeniowej, szkoleniowej, dydaktycznej i publikacyjnej.  

Czytaj

Infografika podsumowująca projekt dofinansowań realizowanych przez SOLSUM


Kliknij link aby zobaczyć w pełnej rozdzielczości: Solsum_infografika_final

Czytaj

Pompa ciepła do cwu o najwyższym COP w Europie


SOLSUM wprowadza na Polski rynek pompę ciepła do c.w.u. o najwyższym COP w Europie.

Coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych, jako źródło ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) wybierają pompę ciepła. Ten trend widoczny jest nie tylko na świecie, ponieważ zgodnie z aktualnymi statystykami w Polsce pracuje już ponad 130 000 pomp ciepła w domach. 

Czytaj

Przejechałem 100 000km samochodem elektrycznym Tesla – wrażenia, oceny, wnioski.


W tym artykule przedstawiamy podsumowanie i wnioski z użytkowania samochodu elektrycznego. Przejechałem 100 000km samochodem elektrycznym Tesla, więc warto się podzielić informacjami jak użytkowanie EV wygląda w praktyce, jak wygląda ładowanie, zasięg, koszty utrzymania elektryka, plusy i minusy samochodu elektrycznego.

Czytaj