Pompa ciepła powietrzna, gruntowa – jakie wymagania dla inwestora?


W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost liczby zamontowanych pomp ciepła w Polsce, które służą do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej, a także oferują funkcję chłodzenia. Poniżej przedstawiamy wymogi dotyczące pomp powietrznych i gruntowych jakie należy spełnić, aby cieszyć się tymi rozwiązaniami.

Czytaj

SOLSUM z certyfikatem Lider Eko-Przedsiębiorczości 2018


W dniach 11-12 czerwca 2018 w Krakowie odbyła się kolejna edycja Central European Energy Forum – Energy CEE Day – jest projektem realizowanym przez Fundację dla Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Czytaj

Dom zeroenergetyczny – czy się opłaca?


Z jednej strony przepisy dotyczące energooszczędności wymagają od budujących dom coraz to nowszych/energooszczędnych rozwiązań aby spełnić aktualne normy –  z drugiej strony najczęściej chcemy mieć dom zeroenergetyczny (najlepiej bez rachunków) komfortowy, tani w utrzymaniu i budowie, przyjazny dla otoczenia oraz nie wymagający czasochłonnej obsługi – w tym artykule sprawdzamy jak mieszkać komfortowo i oszczędzać na kosztach utrzymania domu i czy taki idealny dom istnieje? Będziemy także przekonywać, że większość domów istniejących może stać się domami zeroenergetycznymi.

Czytaj

Strategiczna współpraca SOLSUM z AGH w Krakowie


SOLSUM sp. z o.o. i Akademia Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisały umowę o współpracy w w sferze badawczej, wdrożeniowej, szkoleniowej, dydaktycznej i publikacyjnej.  

Czytaj

Infografika podsumowująca projekt dofinansowań realizowanych przez SOLSUM


Kliknij link aby zobaczyć w pełnej rozdzielczości: Solsum_infografika_final

Czytaj