Stawki opłaty mocowej ogłosił Prezes URE. To już oficjalne: Przedsiębiorcy, w tym zarówno fabryki, telekomy i banki, jak i małe firmy usługowe, a także samorządy, szpitale oraz inne instytucje dopłacą do rachunków za prąd dwukrotnie więcej niż się spodziewali.

Opłata mocowa na 2021 r. wyniesie aż 76,20 zł w przeliczeniu na każdą skonsumowaną megawatogodzinę energii. W przypadku dużych fabryk i sieci handlowych wzrost rocznych kosztów energii elektrycznej w związku z opublikowaną dzisiaj stawką opłaty mocowej może być nawet sześciocyfrowy

Rynek szacował, że stawka opłaty mocowej dla odbiorców końcowych innych niż gospodarstwa domowe wyniesie ok. 40-45 PLN/MWh.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki opublikował długo stawkę opłaty mocowej buy stromectol online , która wejdzie w życie już od stycznia 2021 r.

Pod względem wysokości opłaty mocowej ustawa różnicuje gospodarstwa domowe na cztery grupy. W 2021 r. gospodarstwa zużywające poniżej 0,5 MWh rocznie zapłacą 1,87 zł miesięcznie, te o zużyciu od 0,5 do 1,2 MWh rocznie zapłacą 4,48 zł, przy zużyciu 1,2-2,8 MWh rocznie opłata wyniesie 7,47 zł, a dla gospodarstw o zużyciu ponad 2,8 MWh rocznie – 10,46 zł miesięcznie.

Rozwiązaniem są w tym przypadku instalacje fotowoltaiczne, dzięki nim możemy obniżyć koszty energii elektrycznej o 90% w ujęciu rocznym.

Powiązane artykuły
0

    Więcej komentarzy
Zapisz się!
  • zapisanych: 1677

Newsletter

Solsum

Dołączając do grona subskrybentów naszego bloga zyskujesz:

  • Wartościowe treści
  • Zniżki na nasze produkty
  • Nowości z tematyki OZE
Używam coookies. 🡫