Zadzwoń 18 540 91 40

Cennik fotowoltaiki w Krakowie

Rozwiązania dla domu

Panele fotowoltaiczne – Kraków (cennik)

 

Zastanawiasz się nad montażem fotowoltaiki? Kraków posiada dobre warunki do czerpania energii z promieni słonecznych. To podstawa, dzięki której masz pewność, że Twoja inwestycja szybko się zwróci. Ile jednak trzeba na nią przeznaczyć środków? Na ostateczną cenę paneli fotowoltaicznych w Krakowie wpływa szereg elementów, w tym między innymi:
● materiał i rodzaj pokrycia dachowego,
● kąt nachylenia dachu,
● zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, przedsiębiorstwie lub gospodarstwie rolnym,
● opcje serwisowania,
● rodzaj wykorzystanych komponentów.
Lokalizacja instalacji jest kluczowym czynnikiem decydującym o koszcie systemu. Inna będzie cena fotowoltaiki w Krakowie zamontowanej na dachu, a inna przy instalacji naziemnej. W zależności od kąta pochylenia dachu należy wykorzystać różne systemy montażowe. Odmienny cennik należy także zastosować dla dachu pokrytego blachą, dachówką lub gontem. By dowiedzieć się, jaką moc powinny mieć zainstalowane moduły, trzeba wyliczyć roczne zapotrzebowanie. Można tego dokonać, biorąc pod uwagę dane historyczne lub oszacować wartość na podstawie liczby użytkowników. Na finalną cenę zestawu wpływa także długość gwarancji, renoma producenta oraz zakres i długość usług serwisowych.

Cena fotowoltaiki – Kraków

Ile zatem kosztują panele fotowoltaiczne w Krakowie? Cennik nie może być z góry ustalony. Każde zlecenie jest inne, wymaga zastosowania odmiennych komponentów, wiele zależy także od samego inwestora. Głównym kosztem instalacji są moduły, których udział wynosi między 40-50% łącznej ceny. Dobór modułów musisz odpowiednio przeanalizować. Na rynku możemy znaleźć tańsze panele polikrystaliczne, charakteryzujące się niższą sprawnością i krótszą żywotnością oraz panele monokrystaliczne, które mają większą wydajność i są odporne na degradację, ale jednocześnie posiadają wyższą cenę. Istotnym wydatkiem będzie także koszt falownika oraz konstrukcji wsporczej i zabezpieczeń. Tych ostatnich nie należy ignorować, gdyż to one chronią naszą instalację na przykład przed przepięciami czy burzą. Ostatnim ważnym elementem rachunku za fotowoltaikę w Krakowie jest cena usług montażowych.

SOLSUM – firma godna zaufania

Instalacja fotowoltaiczna może być tania. Trzeba jednak pamiętać, że najczęściej wiąże się to ze spadkiem jakości parametrów. W efekcie już po kilku latach zaczynają pojawiać się problemy. Z tego względu tak ważne jest, by zaufać specjalistom. SOLSUM to firma, która ma na swoim koncie ponad 1000 udanych realizacji. To najlepiej potwierdza naszą wiarygodność i jakość produktów oraz usług. Wierzymy, że instalacje fotowoltaiczne to najlepsze rozwiązanie dla nas wszystkich, dlatego ciągle się rozwijamy i poszukujemy nowych wyzwań. Każde zlecenie wyceniamy uczciwie. Jeśli szukasz wykonawcy, który wyjaśni Ci krok po kroku, jaką instalację warto kupić, skontaktuj się z nami!.

Nasza oferta obejmuje m.in.:

Panele fotowoltaiczne w Nowym Sączu
Panele fotowoltaiczne w Nowym Targu
Panele fotowoltaiczne w Zakopanem
Panele fotowoltaiczne w Krakowie
Panele fotowoltaiczne w Oświęcimiu
Panele fotowoltaiczne w Chrzanowie
Panele fotowoltaiczne - ceny w Krakowie
Panele fotowoltaiczne w Tarnowie
Panele słoneczne w Małopolsce
Dofinansowanie do fotowoltaiki w Małopolsce
Dofinansowanie do fotowoltaiki w Krakowie
Montaż paneli fotowoltaicznych w Krakowie

Partnerzy

Używam coookies. 🡫